Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

no i czego mnie nos strasznie swędzi? :angry:

Z prawej na złość.

Z lewej na miłość.

Po śodku- gość.

Mam nadzieję,że nie swędzi Cię cały nos.

Jeśli tak masz przechlapane.

Przyłapiesz żonę na miłości z gościem co doprowadzi Cię do złości. ;)

 

Taka sytuacja. :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że zaliczyłem spacerek z Rynku Głównego na Dworzec vel do Galerii Krakowskiej i nie było to przyjemne. Muszę się chyba przeprosić z czapką i rękawiczkami. A śniegu nadal nie ma. :(

 

Za to na Rynku montuje się cepelia i grzane wino więc znak, że idą święta. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kominek. Szczęściarz ;) Do delektowania się winem i innymi trunkami brakuje mi tylko kominka.

 

W Krakowie ma wejść zakaz palenia węglem i drewnem w centrum, więc na posiadaczy kominków padł blady strach.

Z wyjątkiem tych co mają elektryczne :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie to pół biedy, że węglem, w końcu to towar luksusowy.

Gorzej jest w wioskach podkrakowskich. Kolega wyprowadził się z centrum pod Kraków, bo on i jego syn mają astmę. Od jesieni do wiosny nie da się wyjść "na pole" bo ludzie palą w piecach czym popadnie, głównie śmieciami. Nie wierzyłem mu dopóki go nie odwiedziłem. Myślałem, że jest pożar we wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie to pół biedy, że węglem, w końcu to towar luksusowy.

Gorzej jest w wioskach podkrakowskich. Kolega wyprowadził się z centrum pod Kraków, bo on i jego syn mają astmę. Od jesieni do wiosny nie da się wyjść "na pole" bo ludzie palą w piecach czym popadnie, głównie śmieciami. Nie wierzyłem mu dopóki go nie odwiedziłem. Myślałem, że jest pożar we wsi.

 

:facepalm: Z tego co wiem to jest karalne :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały anonimek i muszą to sprawdzić :ph34r: Wypalanie śmieci to potworne chamstwo.

 

Jak jesteś emertytem już w podeszłym wieku z emeryturami takimi jak są w Polsce a mróz ci do domu "włazi" to też byś palił czym popadnie.

Nie jestem zwolnnikiem palenia smieci, lecz zwolennikiem zdrowego rozsądku. Niech te babcie i dziadki sobie palą i zaśmierdzają atmosferę ,a rząd niech się weżmie za dopłaty do ogrzewania jak to jest w innych "lepszych" czytaj normalnych krajach. Wtedy będa palili już "ekologiczym" opałem.

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały anonimek i muszą to sprawdzić :ph34r: Wypalanie śmieci to potworne chamstwo.

 

Jak jesteś emertytem już w podeszłym wieku z emeryturami takimi jak są w Polsce a mróz ci do domu "włazi" to też byś palił czym popadnie.

Nie jestem zwolnnikiem palenia smieci, lecz zwolennikiem zdrowego rozsądku. Niech te babcie i dziadki sobie palą i zaśmierdzają atmosferę ,a rząd niech się weżmie za dopłaty do ogrzewania jak to jest w innych "lepszych" czytaj normalnych krajach. Wtedy będa palili już "ekologiczym" opałem.

 

PzDr

 

Ale nie opowiadaj takich rzeczy,bo żeby spalić śmiecie to trzeba mieć już bardzo dużą temp. w piecu a tego śmiecie organiczne,gazetki czy guma,bo też tak się zdarza :facepalm: nie zapewnią.Śmieci palą się krótko(jeśli oczywiście piec jest mocno rozgrzany) nie dając żadnego ciepła i pozostawiając syf.Takie palenie w cywilizowanym kraju byloby nie możliwe.

No ale żyjemy w kraju gdzie wywożenie śmieci do lasu swoim najnowszym mercedesem jest na porządku dziennym i nie ma na takich bata a powinna być wysoka grzywna.

Mam niedaleko siebie gościa ,który biedny nie jest a że ma wszystko i wszystkich w dupie to pali co popadnie.Dziadkiem też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nawet jak straż miejska się pofatyguje to trudno jest udowodnić, że smród pochodzi z danego komina a także, że przekracza "normy" - przerabialiśmy to swego czasu z sąsiadką fryzjerką palącą włosy. Poza tym straż przyjdzie , da mandat, a za dwa dni sąsiad znów zacznie palić.

I pomyśleć, że Szwajcar jak mieszka w kamienicy i bierze kąpiel wieczorem to wodę z wanny wypuszcza rano, bo sąsiad może się poskarżyć na zakłócanie ciszy nocnej i może dostać mandat.

U nas móżna się za przeproszeniem bezkarnie zesrać sąsiadowi na wycieraczkę.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niedaleko siebie gościa ,który biedny nie jest a że ma wszystko i wszystkich w dupie to pali co popadnie.Dziadkiem też nie jest.

 

Takich akurat jest najmniej. Najwiekszą grupą ludzi palącą czym popadnie jest grupa ludzi w podeszłym wieku i ze starymi piecami i nie mającą kasy na opał...

 

Śmieci palą się krótko(jeśli oczywiście piec jest mocno rozgrzany) nie dając żadnego ciepła i pozostawiając syf.

 

Wszystko co sie spala daj ciepło, sprawą oczywistą jest ,że piec musisz najpierw rozpalić, a jak juz rozpalisz to juz wszystko spali. A to co się nie spaliło do końca i tak wyrzucasz. Piszesz że masz kominek w domu to pewnie to zaobserwowałeś...

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że nawet jak straż miejska się pofatyguje to trudno jest udowodnić, że smród pochodzi z danego komina a także, że przekracza "normy" - przerabialiśmy to swego czasu z sąsiadką fryzjerką palącą włosy. Poza tym straż przyjdzie , da mandat, a za dwa dni sąsiad znów zacznie palić.

I pomyśleć, że Szwajcar jak mieszka w kamienicy i bierze kąpiel wieczorem to wodę z wanny wypuszcza rano, bo sąsiad może się poskarżyć na zakłócanie ciszy nocnej i może dostać mandat.

U nas móżna się za przeproszeniem bezkarnie zesrać sąsiadowi na wycieraczkę.

 

Dokładnie o to mi chodzi.

Bezkarność i wolnoć Tomku.

 

Znam też wiele takich przypadków,że ludzie masowo pobudowali domki-klocki w latach 70-80 tych,nie docieplonych odpowiednio a teraz okazuje się ,że nie ma ich za co ogrzać.

 

Przy okazji,pamiętam jak 2 lata temu zapomniałem zapłacić za prąd (to znaczy za jakiś rachunek sprzed 4 mieś.-poprzedni okres rozliczeniowy) a był styczeń i ok. -10 st.Klientem byłem chyba niezłym ,bo od 5 lat regularnie płaciłem zakładowi,a panowie ni stąd ni zowąd bez uprzedzenia wyłączyli mi prąd i zostaliśmy na noc bez pieca gazowego który jak powszechnie wiadomo chodzi właśnie na prąd.Musiałem palić w piecu i spaliśmy razem w jednej izbie dokładając co 4 godź. :o:angry::biglol:

Ale co to kogo obchodziło ;)

 

Aktualnie piec leniwie dogasa :)

 

Mam niedaleko siebie gościa ,który biedny nie jest a że ma wszystko i wszystkich w dupie to pali co popadnie.Dziadkiem też nie jest.

Takich akurat jest najmniej. Najwiekszą grupą ludzi palącą czym popadnie jest grupa ludzi w podeszłym wieku i ze starymi piecami i nie mającą kasy na opał...

 

 

Niech będzie mi wolno się z Tobą nie zgodzić.

Nie da się podtrzymywać pieca paląc śmieci godzinami,trzeba go cały czas podtrzymywać normalnym opałem a przy okazji spalić śmieci.

Śmieci głównie palą ci którym szkoda wydać na wywóz śmieci a niejednokrotnie ich na to stać.

 

Polecam to forum,myślę ,że dobrze przedstawia skalę problemu i to kto za nim stoi:

http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/nie+pal+%C5%9Bmieci

Rozumiem ,że masz inne zdanie więc pozostańmy przy swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że masz inne zdanie więc pozostańmy przy swoich.

 

Dokładnie jest tak jak piszesz. Dopóki nie będzie dopłat do ogrzewania i do modrenizacji starych pieców w starych domach ,tak długo problem będzie istniał.

I tak jak kolega @@przemekka, pisał żadne mandaty i kary tego nie zmienią, a szwajcar ma za co palić w piecu i wodę to on może odkręcac 24h na dobę żeby leciała bo go no to stać.

Ale że nie ma to żadnego sensu to tak nie robi...

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...