Skocz do zawartości

dobor opon a specyfika napedu na cztery kola


MarS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doswiadczonych uzytkownikow Subaru i prosze o pomoc w rozjasnieniu tematu.

Czy specyfika napedu na cztery kola rzutuje na wybor opon?

Mam na mysli to, czy w przypadku samochodów osobowych producenci wyrozniaja opony do samochodow 4WD czy tez nalezy kierowac sie wylacznie rozmiarem i specjalizacja (zimowe)?

Czytalem w innym watku, ze w przypadku napedu na cztery kola szczegolnie wazne jest, aby wszystkie opony byly jednakowe (rowniez w jednakowym stopniu zuzyte), gdyz w przeciwnym razie cierpi bardzo wiskotyczny mechanizm roznicowy. I to jest dla mnie jak najbardziej zrozumiale. Natomiast bardzo mnie dreczy pytanie o skale tego zjawiska i wielkosci krytyczne: - no bo co zrobic, jezeli przydarzy sie w trasie awaria opony i trzeba skorzystac z kola zapasowego (lub dojazdowki), ktore moze roznic sie sporo od trzech pozostalych? Ile km mozna tak przejechac, co zrobic, aby nie zniszczyc wiskozy?

Moze utrzymywac mala predkosc (jaka?), moze robic przerwy? A moze, jak zaleca pewien producent pojazdow uchodzacych rowniez za niezawodne, nakryc pojazd specjalna plandeka i czekac na przyjazd serwisu? ;-)))

BTW, akurat w moim przypadku moze to byc problem, bowiem po poprzednim wlascicielu odziedziczylem kolka mniejsze o cal od fabrycznych, zatem oryginalna dojazdowka moze byc calkiem bezuzyteczna w tej sytuacji.

 

PS. Jezeli starczy Wam cierpliwosci, to bylbym wdzieczny za polecenie dobrych zimowek.

 

Pozdrowienia

 

MarS

'94 Legacy kombi 2.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Marsjaninie ( pierszy raz gadam z Obcym), ma być mniej wiecy tak:

- majo mieć ładny bieżnik, co by każda laska oko zawiesiła.

- majo być wszyskie jednakie....co by nie dostała zeza.

- posuwanie rajdówko na trzech łysolach i jedny nówce z cyckami jes ucionżliwe i szkodliwe dla ty sprzengnientej wieśkozy coś cie byli łaskawe napomknąć.

- Co do ty plandeki, to proponywuje wogle jej nie ściongać bo sie auto zakurzy no i gwoździe sie tak nie chytajo lakieru.

- Jak chodzi o dziedziczenie kółek, to powiem ino : CZEGO TO LUDZIE NIE DZIEDZICZOM ???

- Szczekanie na serwis ogólnie kończy sie utrato gwarancji, a czekanie na serwis może być ucionżliwe jeżeli wyży wspomiany tragiczny kapeć trafi sie na ten przykład w urodziny prezydenta RP, czyli tak zwane BOZE NARODZENIE.

 

Siwy

Ps. Starczyło mi cierpliwości i polecam z całego mienśnia sercowego .....jakieś ładne co by........... jak w punkcie 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...