Skocz do zawartości

UNIWERSALNE SONDY LAMBDA


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w moim GT MY97 zaczyna szwankowac sonda lambda - zdarza sie - zycie. mam pytanie czy ktos kiedys pobowal wsadzic uniwersalna sonde? mam dojscie do nowych uniwersalnych sond DELPHI fabryka w Rochester k/Nowego Jorku, za dobre pieniadze. Sondy sa 1,2,3,4 przewodowe. Jedyna akcja jest taka ze trzeba przelozyc koncowa wtyczke z orginalnej sondy do tej uniwersalnej. dlatego zapytowywyje sie Sznownych Forumowiczow, czy ktos sie z czyms takim zetknal, a moze uzywal i jak to sie sprawuje. a zapomnialem dodac, ze sondy maja 2 rodzaje obsadzenia.

 

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w moim GT MY97 zaczyna szwankowac sonda lambda - zdarza sie - zycie. mam pytanie czy ktos kiedys pobowal wsadzic uniwersalna sonde? mam dojscie do nowych uniwersalnych sond DELPHI fabryka w Rochester k/Nowego Jorku, za dobre pieniadze. Sondy sa 1,2,3,4 przewodowe. Jedyna akcja jest taka ze trzeba przelozyc koncowa wtyczke z orginalnej sondy do tej uniwersalnej. dlatego zapytowywyje sie Sznownych Forumowiczow, czy ktos sie z czyms takim zetknal, a moze uzywal i jak to sie sprawuje. a zapomnialem dodac, ze sondy maja 2 rodzaje obsadzenia.

 

pozrawiam

 

Co do zamiennikow to dzialaja calkiem niezle z Boscha(wg katalogu) do GT, od oryginalu rozni sie tym ze pracuje w wezszym zakresie(0,1-0,9V, oryginal 0,1-1V,ale w niczym to nie przeszkadza) i trzeba przelozyc ori wtyczke do kabelkow zamiennika(to tez nie problem-mozna to zrobic w prosty sposob za pomoca zlaczek do lutowania)

 

Zamiennik laczymy w nastepujacy sposob:

 

Ori bialy przewod z czarnym zamiennikiem, ori czarny z bialym zamiennikiem i ori czerwony z bialym zamiennikiem

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komanch dzieki za info, z tego rozumuje ze sonda w GT jest 3 przewodowa. a mam pytanie czy orientujesz sie jakie jest jej obsadzenie? cos mi koles mowil ze sa sondy z kolnierzem i bez ?

a spotkales sie z sondami Delphi? niby to amerykanckie, tylko pytanie czy amerykanczycy maja pojecie o elektronice bo ich auta to tak zbytnio elektroniki w obie nie maja z jednej strony to chyba plus ;)

bo wlosi tez nie maja pojecia o elektronice a pakuja ja do alf, fiatow itp. i to chyba na dobre nie wychodzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda bada sklad mieszanki n apodstawie analizy spalin, jezeli sonda jest walnieta to moze podawac sygnal na zbyt uboga lub zbyt bogata mieszanke czyli albo nagar i wypalanie gniazd zaworow lub brak mocy - czyjakos tak ale sie wymadrzylem hehe, ale to chyba jakos tak bylo, mysle ze dokladne opisy znjdziesz tu na forum. po prostu musisz podjechac i zbadac na kompie to wtedy to wyjdzie, u mnie na pewno zaczyna juz szwankowac bo potwierdzil to moj mechanik po podlaczeniu do komputerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie. u mnie troche na mocy ubylo ;) i ostatnio tylko lekkiego wstydu narobilem dwom bawarom spod swiatel (troche kozaczyli, palili gumy na skrzyzowaniu - wiec postanowilem ich troche osmieszyc, ze rodzinne, czerwone kombi ich objezdza) a wczesniej to takich panow objezdzalem az milo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komanch dzieki za info, z tego rozumuje ze sonda w GT jest 3 przewodowa. a mam pytanie czy orientujesz sie jakie jest jej obsadzenie? cos mi koles muwil ze sa sondy z kolnierzem i bez ?

 

Witam!

 

O ile dobrze sie orientuje, to jest to zwykla trojprzewodowa, waskopasmowa sonda cyrkonowa (nie tytanowa) z 18mm gwintem (zakres napiec: 0,1 - 0,9V).

Wywalilo mi kiedys blad sondy, ale po przeczyszczeniu kabli z soli i blota blad sie juz nie powtorzyl.

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin555 a jak to sie u Ciebie objwialo? w sensie zachowania auta?

 

Wlasciwie, to... nijak. Przy spokojnej jezdzie ~140km/h na autostradzie nagle sie zapalil check engine. Po chwili, po dodaniu gazu zgasl. Wieczorem zdiagnozowalem, rano przeczyscilem przewody lambdy i od tej pory sie nie powtorzylo (3000km+)

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...