Skocz do zawartości

Outback 2002 automat problem ze skrzynią


proti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem ile się dało ale nie znalazłem...

 

Dzisiaj w drodze do pracy przy ruszaniu ze świateł nacisnąłem gaz coś stuknęło i od tego momentu pojawiło się stukanie/walenie w trakcie jazdy wyraźnie dochodzące od strony skrzyni. Przy czym auto jedzie bez problemu, skrzynia zmienia biegi i pracuje na wszystkich ustawieniach.

 

Stukanie ustaje na trochę przy zdjęciu nogi z gazu, ale pojawia się znów przy dodaniu.

 

Parę dni wcześniej też coś delikatnie terkotało, ale duuużo ciszej.

 

Mogę zaryzykować powrót do domu ok. 10km tym autem, czy lepiej od razu laweta i do warsztatu?

 

Może ktoś się spotkał z taką awarią i poradzi, czy oznacza to kaplicę dla skrzyni a dla mojego portfela pranie z wirowaniem...?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za szybki odzew :)

 

Częstotliwość stukotu jest zależna o prędkości samochodu, im szybsza jazda, tym szybsze stukanie. Dziwne jest to, że jadąc ok. 50km/h jak zdejmę nogę z gazu, to jadąc siłą rozpędu, przestaje stukać i dopiero jak wytraci prędkość do ok. 10km/h to znów zaczyna ale ciszej. No chyba że dodam gazu, to znów głośno.

 

Może nie skrzynia... mam nadzieję. W lipcu oglądał ją specjalista od Subaru i powiedział że nie ma zastrzeżeń. To znaczy bardziej osłuchał, sprawdził poziomy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...