Skocz do zawartości

pomocy przy rezygnacji OC


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i jak go rozwiązać:

 

9 września kończyło mi się OC

 

zgodnie z nowa uchwałą z lutego 2012 roku agent powinien mnie na 2 tyg przed końcem starej polisy powiadomić o warunkach nowej.

Mój agent tego nie zrobił gdy dzwoniłem do niego na tydzień przed końcem z prośbą o podanie warunków to odmówił podania twierdząc że jeszcze nie ma mnie w systemie i nie może mi podać. Podał dopiero na 5 dni przed końcem starej umowy telefonicznie się zgodziłem na to bo nie miałem czasu na podjechanie do niego (ponad 30 km).

Po dostaniu polisy listem poleconym sprawdzam ja i coś mi się w niej nie podoba - mianowicie brak w niej zniżki do OC za posiadanie ubezpieczenia domu w tej samej firmie.

Dzwonie do agenta i pytam się dlaczego nie dodał mi tej zniżki za dom, a on twierdzi że dodał tylko że tego nie umieszcza się na umowie.

dwa lata temu miałem ubezpieczony dom i 60% zniżek co dawało składkę 470 zł

rok temu nie miałem domu i miałem jedną szkodę co dawało i 50% zniżek i płaciłem 990 zł

teraz znowu mam dom i 60% zniżki i wycenił mi na 840 zł

czy możliwe żeby OC zdrożało o około 40% ???

nowa ustawa pozwala na rezygnacje w przeciągu 30 dni od dnia zawarcia gdy i tu moje pytanie:

 

a) ubezpieczenie jest zawierane w formie telefonicznej lub internetowej z firmami typu direct (ja mam w interrisk i to chyba nie jest siec typu direct)

B) ubezpieczenie jest automatycznie przedłużane i wtedy można zrezygnować

c) zmiana właściciela pojazdu

d) kasacja auta

 

czy ja podlegam w tej sytuacji pod punkt a czy pod punkt b ?

nadmienię że ustawa ta zobowiązuje firmy ubezpieczeniowe do obowiązkowego informowania na dwa tygodnie przed końcem starej polisy a nie dopełnienie tego jest karalne

 

na co się powołać, proszę o szybką i rzeczową podpowiedź (może ktoś już to przerabiał po lutym 2012 gdy weszła ta ustawa).

dodam jeszcze że wykupiłem drugie ubezpieczenie dzisiaj ponieważ te możliwości są dostępne tylko przy opcji podwójnego ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumiałem - ubezpieczenie zostało automatycznie odnowione, a Ty posiadasz nowa polisę OC, wystarczy zatem, ze prześlesz do "starego" ubezpieczyciela wypowiedzenie umowy ubezpieczenia, załącz rownież ksero nowej polisy. Nie musisz "sie tlumaczyc", ani szukac pod jaki punkt podlegasz, napisz jedno zdanie, iz wypowiadam polisę numer itd. Opłatę poniesiesz jedynie za czas wykorzystania starej polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy napewno to traktowac jako automatyczne ? bo jak by nie bylo to jednak z agenyem rozmawiałem telefonicznie na ten temat i telefonicznie powiedziałem ze sie zgadzam na wysłanie nowej do mnie - jak to potraktować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że wykupiłem drugie ubezpieczenie dzisiaj ponieważ te możliwości są dostępne tylko przy opcji podwójnego ubezpieczenia

 

Ta polise zawarles z data dzisiejsza? Jak tak to radze nie rezygnowac z tej pierwszej.

 

-- 19 wrz 2012, o 21:07 --

 

Jesli dobrze zrozumiałem - ubezpieczenie zostało automatycznie odnowione, a Ty posiadasz nowa polisę OC, wystarczy zatem, ze prześlesz do "starego" ubezpieczyciela wypowiedzenie umowy ubezpieczenia, załącz rownież ksero nowej polisy. Nie musisz "sie tlumaczyc", ani szukac pod jaki punkt podlegasz, napisz jedno zdanie, iz wypowiadam polisę numer itd. Opłatę poniesiesz jedynie za czas wykorzystania starej polisy.

Mowisz o przypadku sprzedazy samochodu. Nie ma to odniesienia do tego co opisuje kolega ipsx82.

 

-- 19 wrz 2012, o 21:10 --

 

ale czy napewno to traktowac jako automatyczne ? bo jak by nie bylo to jednak z agenyem rozmawiałem telefonicznie na ten temat i telefonicznie powiedziałem ze sie zgadzam na wysłanie nowej do mnie - jak to potraktować ?

Na Twoje nieszczescie zawarles nowa umowe dobrowolnie, czyli dales na to zgode, wiec nie masz prawa jej wymowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz 30 dni na wypowiedzenie umowy zawartej przez telefon - bez podania przyczyny. Plus wyślij potwierdzenie, ze masz nowe OC. Zapłacisz za czas od odnowienia do dnia wypowiedzenia, czyli jakieś grosze i po temacie.

 

-- Śr wrz 19, 2012 10:12 pm --

 

Kapic, dlaczego ma nie rezygnowac z pierwszej? Ciągłość jest zachowana, ponieważ musi opłacić czas miedzy końcem starej umowy, a jej wypowiedzeniem, a nowa już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam nie rezygnowac z pierwszej którą nie chce bo agent mnie zrobił w .... nie doliczając zniżki za ubezpieczenie u niego domu

po pierwsze

po drugie zwlekał z informacją odnośnie wyceny, które mogły mieć znaczenie przy rezygnacji z jego usług.

no i po trzecie najważniejsze nowa jest tansza o prawie 300 zł od starej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapic, dlaczego ma nie rezygnowac z pierwszej? Ciągłość jest zachowana, ponieważ musi opłacić czas miedzy końcem starej umowy, a jej wypowiedzeniem, a nowa już ma.

dlaczego mam nie rezygnowac z pierwszej którą nie chce bo agent mnie zrobił w .... nie doliczając zniżki za ubezpieczenie u niego domu

Problem jest w tym ze pierwsza polisa zostala zawarta dobrowonie w terminie do tego wyznaczonym. Wtedy, czyt. przed 9 wrzesnia byl czas na zawarcie innej umowy i wypowiedzenia tej starej. Dokladnie do 8 wrzesnia.

 

W przypadku gdy zostala by zawarta umowa druga, czyli byly by dwa ubezpieczenia na ten sam samochod w tym samym okresie, jedna zawarta przed 9 wrzesnia, druga zawarta 9 wrzesnia mozna jedna wypowiedziec a tylko jezeli na ktorejs z nich nie bylo dobrowolnego podpisu lub zgody. ALE TAK SIE NIE STALO!!!

 

Zycze powodzenia ale ja nie widze tego. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jedynie co mi zostaje do podwazenia to brak tej informacji którą miałem dostać na 2 tyg przed końcem starej umowy. Z ustawy to zaniedbanie jest karalne, czy podeprzeć sie tym jako powód do rezygnacji z umowy ???

 

chyba bede musiał się udać do tego odziału co reprezentuje agent i na miejscu to wyjasnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowy zawierane przez internet lub telefon masz 30-dniowy termin na ich wypowiedzenie. Musisz jednak zapłacić za wykorzystany okres, ponieważ byłeś w tym czasie objęty ochroną ubezpieczeniowa. Zatem nie ma w tym przypadku ani braku ciągłości (duże kary!), ani braku możliwości wypowiedzenie umowy. Problem by był, gdyby stara umowa była przedłużona u agenta przy biurku, wtedy by było po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowy zawierane przez internet lub telefon masz 30-dniowy termin na ich wypowiedzenie.

a) ubezpieczenie jest zawierane w formie telefonicznej lub internetowej z firmami typu direct (ja mam w interrisk i to chyba nie jest siec typu direct)

Jedno drugie wyklucza. Podejrzewam ze agent podpisal sie, za zgoda, na polisie jako ubezpieczajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze agent podpisal sie, za zgoda, na polisie jako ubezpieczajacy.

ięe to sprawdzić

 

 

nie ma takiej adnotacji na polisie, dodatkowo znalazłem infomacje na koncu że została zawarta na podstawie OWU i że je dostałem przed zawarciem ubezpieczenia(nic takiego nie dostałem)

na szczęście nie podpisywałem jeszcze tej polisy o ile to cokolwiek zmienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapic, to tak nie działa. Nie ma znaczenia, czy podpisał się agent. Ważne, czy Ty się podpisałes. Jeśli była to jedynie telefoniczna zgoda - masz 30 dni na rezygnację.

ipsx82, zadzwoń jutro do rzecznika ubezpieczonych. Jak trafisz na kogoś ogarnietego, to wszystko Ci wytlumaczą. Niestety czasem można trafić na kogoś, kto "siedzi tam za karę". Wtedy zadzwoń jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi. Ubezpieczenia zawierane przez internet lub telefon maja taka właściwość, że, tak łopatologicznie, wykupujesz je "ustnie", a ten fakt potwierdzasz przelaniem pieniędzy. Nie musisz nic podpisywać, ubezpieczyciel wysyla Ci dowod ubezpieczenia i polisę. Masz wtedy 30 dni na rezygnację od dnia zawarcia umowy.

 

ipsx82, tu naprawdę nie ma znaczenia, czy Ty się na to zgodzileś. Wiadomo, ze jak się godzisz to dobrowolnie. Masz 30 dni na rezygnację z polisy zawartej telefonicznie i tylko tyle. Albo az tyle :)

 

-- Śr wrz 19, 2012 11:16 pm --

 

czemu nie mogę dać pomuków ???

 

Tutaj pewny nie jestem, ale może pomuki są tylko w technicznym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po rozmowie z oddziałem, bez problemu przyjęli wypowiedzenie, na szczęście moje dobrze że było zawierane przez telefon i że agent nie wysłał do mnie 2 egzemplarzy w celu podpisania jednego i odesłania do nich z moim podpisem :mrgreen:

 

maja mi wypłacić moją składkę opłaconą pomniejszoną o te kilka dni co użytkowałem OC.

 

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...