Jump to content

Konkretne pytanie o wydech IMPREZA MY06


KratekPL

Recommended Posts

Witam, czy do imprezy GD my06 2.0 160km podpasowałby wydech od STI? Jak tak to czy z każdego rocznika czy tylko od tych które były 2.0? W częściach dałem ogłoszenie że kupie kolektor nierownoodleglosciowy, chce ulepszyć dźwięk i nie zepsuć osiągów

Link to comment
Share on other sites

Tylny tłumik od STi new age na pewno pasuje P&P (wiem, bo miałem). Centerpipe też powinien pasować, gdyż kształt mają identyczny. Natomiast odcinek przed katalizatorem - nie wiem, ale stawiam, że nie (z uwagi na obecność turbo kolektor jest inny, jest uppipe i downpipe).

Słyszałem hawka NA z różnoodległościowym kolektorem i brzmienie było bajka. Ale niestety właścicielka mówiła o pogorszeniu osiągów :!:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Licz sie z tym, ze jesli zmienisz srodek i tyl, to mozesz pogorszyc osiagi. Do jest N/A, wydech liczony jest (teoretycznie) pod glowice, rozrzad, mape. Z mojego doswiadczenia odetkanie wydechu w N/A daje znaczna poprawe na wysokich obrotach (u mnie aktualnie dokreca do odcinki bez najmniejszych oznak spadku momentu obrotowego!) ale niestety na 2000 rpm nie da sie przyspieszac, zaczyna jechac od 2500, od 3000 ciagnie rowno do konca.

 

Zastanow sie zatem co jest Ci potrzebne. Ja przestawiam sie na ciaganie przyczepy i wracam do seryjnego kolektora, obecny rurowy z dlugimi "galazkami" bedzie do sprzedania.

 

Chcesz glosniej, to wywal srodkowy tlumik, ew. w jego miejsce daj przelotowy. Mozesz tez pozbyc sie drugiego katalizatora (o ile jest). Tylny tlumik komorowy jest jak najbardziej OK.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...