Skocz do zawartości

(Rozwiązano) Bagażnik dachowy Forester 2000


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

przymierzam się do zakupu bagażnika dachowego. I moje pytanie do osób które albo temat przerabiały albo mają sprawdzone informacje.

 

W thule fit-guide każą kupić:

- stopy Thule Intracker 4900

- kit 4913

- belki Aerobar 861 lub Wingbar 961

 

Taki zestaw to ok. 800-1000zł. Takich pieniążków obecnie na ten cel nie mam.

 

No i oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął kombinować. Po poprzednim aucie mam belki Thule Aero i stopy bodajże Thule 757 (musze sprawdzić). Czy jest jakiś sposób (kit) aby wykorzystać te graty do moich relingów zintegrowanych (bez prześwitu).

 

Druga sprawa to Allegro i tam taniusieńkie bagażniki np. od Outbacka (oryginalny Mont Blanc Outback do 3 gen). Czy nie pasują przypadkiem bagażniki od innych aut/modeli Subaru?

 

Jak zwykle będę wdzięczny za każdą konstruktywna odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vielebny, wykorzystać możesz belki z poprzedniego zestawu,sprawdź tylko przymierzająć do auta,czy wystają na szerokość kilka cm poza reling z każdej strony.Jeśli masz faktycznie stopy 757,to tutaj nic nie poradzisz.To są uniwersalne stopy na reling z prześwitem.

Reasumując,dokupić trzeba stopy i kit dopasowujący do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy takie stopy będą pasować?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4c ... 65d63.html

 

-- Wt paź 02, 2012 12:48 pm --

 

No to napiszę mały update:

 

Mianowicie nie trzeba wietrzyć sobie portfela do sucha aby kupić bagażnik z aluminiowymi belkami do tego modelu.

 

Do relingów pasują bardzo dobrze bagażniki z Allegro a mianowicie takie, które moją stopy wyglądadające identycznie jak Thule 4900. Można zresztą powiedzieć, że jest to wierna kopia rozwiązań Thule.

 

Do moich zastosowań bagażnik sprawdzi się idealnie (deska windsuringowa, czasem rowery, małe prędkości), trzyma się mocno i pewnie. Jedyne co to musiałęm dokupić za 30zł dodatkowe uszczelki bo od spodu nie było ich w komplecie. Łapy są zabezpieczone twardą gumą (dobry pomysł), która od zewnątrz przylega mocno na powierzchni relingu i łapie od dołu jakieś 2mm niżej natomiast od wewnątrz reling jest pionowy a łapa ma przebieg raczej skośny więc dociska (za to bardzo mocno) na małej powierzchni.

 

Efekt jest taki, że jak się mocno skręci to można szarpać i razem z bagażnikiem chodzi cały samochód. Miałem już nie jeden bagażnik i taka siła docisku gwarantuje spokojną podróż przy zachowaniu zdrowego rozsądku.

 

Link do aucji na której ja kupiłem: http://allegro.pl/bagaznik-na-relingi-a ... 40377.html (150zł) + uszczelki http://allegro.pl/uszczelka-wyciszajaca ... 94112.html (30zł).

 

Pozdrawiam i polecam osobom, któe nie mogą lub nie chcą za każdy element wyposażenia wykładać 1000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie,

 

przymierzam się do zakupu bagażnika dachowego. I moje pytanie do osób które albo temat przerabiały albo mają sprawdzone informacje.

 

W thule fit-guide każą kupić:

- stopy Thule Intracker 4900

- kit 4913

- belki Aerobar 861 lub Wingbar 961

 

Taki zestaw to ok. 800-1000zł. Takich pieniążków obecnie na ten cel nie mam.

 

No i oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął kombinować. Po poprzednim aucie mam belki Thule Aero i stopy bodajże Thule 757 (musze sprawdzić). Czy jest jakiś sposób (kit) aby wykorzystać te graty do moich relingów zintegrowanych (bez prześwitu).

 

Druga sprawa to Allegro i tam taniusieńkie bagażniki np. od Outbacka (oryginalny Mont Blanc Outback do 3 gen). Czy nie pasują przypadkiem bagażniki od innych aut/modeli Subaru?

 

Jak zwykle będę wdzięczny za każdą konstruktywna odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Oddam (za 0,5 l Żubrówki) ORYGINALNE kompletne belki bagażnikowe na dach do Subaru Forester z 1998r

 

Odbiór własny z Wrocławia

509 289 939

Edytowane przez birgman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...