Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Pawelszuszu, moduł Bluetooth ja kupiłem tylko przy okazji, żeby sobie czasem posłuchać na zestawie swojej muzy z iPada.

Głównym i praktycznie jedynym źródłem dźwięku są u mnie płyty cd i koncerty na blu ray'u. Aktualnie szukam nowych kolumn (mam Jamo s606), które są podpiete do zestawu Harmana. Szukam tez słuchawek nausznych, które bedą najlepiej grały z iPadem. Nie znam się zupełnie na kwestiach typu wzmacniacz lampowy, tym bardziej nie wiem, czy to ma sens przy takich komponentach, których używam, dlatego liczę na Wasza pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelszuszu, moduł Bluetooth ja kupiłem tylko przy okazji, żeby sobie czasem posłuchać na zestawie swojej muzy z iPada. Głównym i praktycznie jedynym źródłem dźwięku są u mnie płyty cd i koncerty na blu ray'u.

 

a to ok. Balem sie ze u Ciebie wszystko bedzie puszczone przez Bluetooth co z wyborem naglosnienia np. Tannoya mija sie z celem. heheheheh

 

Choc powiem CI gdy kupowalem akustyczne glosniki Mordaunt Short

 

http://cinemashop.pl...rt-mezzo-6.html

 

holender ktory to sprzedawal puszczal dziek z przenosnego odtwarzacza bezprzewodowego na flac. lol

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ten typ tak ma, może bt 2.0 przesłuchiwałem ostatnio flack'i na słuchawkach bluetooth i słychać było sporą różnicę w porównaniu do sznurkowych. Możesz jeszcze spróbować zamienić kabelek RCA-jack na jakiś porządny, bo to dołączone do zestawu to cienizna, ale mega efektów bym nie oczekiwał.

 

- Harman Kardon BTA10 - czyli moduł bluetooth. Póki co słuchałem chwilę puszczajac z kanapy dźwięk przez iPhona i słuchając z zestawu. Ogólne wrażenia pozytywne, ale jednak słychać, ze nie jest to muzyka bezpośrednio z wieży, mimo ze na iPhonie mam tylko oryginalne utwory, żadnych mp3 ciagnietych z neta. Strata jakości jest, bo chyba być musi?

 

 

Amstaf, o ile dobrze zrozumialem Twoje zamiary i intencje to przesyl danych odbedzie sie za pomoca sieci bezprzewodowych albo bluetoth. Strata bedzie ogromna. Tymbardziej to dzwiek cyfrowy.

 

Nie wymyslono na swiecie jak dotad nic lepszego jak polaczenia kablowe miedzy zespolami.

 

 

U mnie dzwiek cyfrowy poszedl na emeryture i dominuje analog.

 

Nie znam tego modulu Harmana ale trzeba sie bedzie troszki zastanowic czy zakup drogiego systemu naglasniajacego nie bedzie grzal lawy i czy bedzie wykorzystany na 100% swoich mozliwosci przy takich ustawieniach.

 

Paweł , co tam w vinyl shopie ciekawego słychać ?

 

w sobote u Jaapa nowa dostawa, mam pojawic sie u niego na weekend.

First Press UK Led zeppelin II jest na sprzedarz za 35 jurkow

 

Lukasz, Bartek, Igor, PW

 

HD600 do porzadnego wzmacniacza a jeszcze lepiej przedwazmacniacza są stworzone , do przenośnych grajków niekoniecznie ...Warto by jednak oczywiście spróbować , porównać

 

Pelna zgoda. Z tego co zdazylem wylapac HD 600 to profesjonalne audiofilskie sluchawki powyzej 1tys do muzyki powaznej o duzej impedancji 300ohm. Wiec tylko pod porzadnego wzmaka czy przedwzmaka. Na przenosnym bedzie gralo troche ciszej

 

Igor rattle and Hum jest u Jaapa zobacze co to za press i w razie czego nabede....

 

Yyyy... NIE.

HK nie są najlepsze do odtwarzania muzyki z tym urządzeniem, gdyż ich impedancja to 32 ohm dla 1 kHz, czyli są dość trudne do wysterowania z takiego urządzenia jak iPad czy iPhone. (dane stąd: http://store.apple.com/pl/product/H8305ZM/A/s%C5%82uchawki-nauszne-harman-kardon-classic). Dla nich właśnie potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz. Im impedancja niższa, tym prąd do ich wysterowania jest większy, więc i obciążenie wzmacniacz jest większe. Im impedancja jest wyższa, tym moc dla danego prądu jest wyższa (P=U*I). Oczywiście dochodzi do tego skuteczność słuchawek - czyli ciśnienie akustyczne odniesione do mocy albo napięcia - im wyższa, tym głośność w odniesieniu do dostarczonej mocy jest większa. HD600 mają 300 ohm nominalnie, upraszczając - ponad 9 razy niższy prąd jest konieczny do ich wysterowania (zakładamy, że skuteczność jest ta sama). Z kolei wzmaczniacz słuchawkowy ma swoją impedancję wyjściową (http://en.goldenears.net/9139 dół ekranu), niestety im wyższe obciążenie wzmacniacza, tym zniekształecenia są wyższe. Jeśli wzmacniacz pracuje w obszarze bliżej clippingu, cóż, będzie bardziej zniekształcał (sinus przestaje być sinusem).

Dla każdego układu wzmacniacz - głośnik można określić damping factor, albo DF, który wyraża zdolność tłumienia niepożądanych drgań przetworników. Jest to stosunek impedancji przetwornika do impedancji wyjściowej wzmacniacza, im ten współczynnik wyższy, tym lepiej są tłumione niepożądane drgania. Dla iPhone 4S mamy Zo=1,90 ohm, dla HK CL Z1=32 ohm a dla HD600 Z2 = 300 ohm. Czyli jest 9 - krotnie wyższy DF dla układu HD600 - iP4S. Dalej, aby wyrównać DF dla obu słuchawek, musisz mieć dla HK CL wzmacniacz o impedancji ok. 0,2 ohm. Kolejne cechy to pasmo przenoszenia obu słuchawek oraz zniekształcenia....

Próbowałem skrótowo potraktowować temat, żebyście się nie zanudzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yagoolar , HK CL są dedykowane do urządzeń Apple (iphone , iPad) a co za tym idzie impedancja jest optymalna . Mam słuchawki AKG 240 studio (55 Ohm) i z przenośnymi odtwarzaczami jak np. IPad grają cicho i bez wyrazu ...po podłączeniu do wzmacniacza ich brzmienie totalnie ulega poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77,

 

Dedykowane przez wspólne przedsięwzięcie HK+Apple? Co przemawia za tym, oprócz tego, że mają sterowanie urządzeń typu iPhone, za które każda firma produkująca musi ponosić na rzecz Apple opłaty licencyjne? To, że ktoś napisał, że są dedykowane, nie znaczy, że nie ma lepszych produktów.

Co do AKG240 - ich skuteczność to 91 dB/mW, w porównaniu do np. 97dB/mW dla HD600. AKG będą grać cicho z iPhone'a. Poza tym to słuchawki studyjne, do współpracy ze sprzętem stacjonarnym.

 

 

PS. Impedancja nie jest jedyną cechą opisującą wrażenia akustyczne słuchacza. Gdyby tak było, to głośniki miałyby jakąś konkretną impedancję i wszyscy by się zachwycali, że taką mają.

 

A sluchaliscie tych HK CL z iPadem/iPhonem?

Bo wierzyć mi się nie chce, ze powiecie, ze grają super... Nawet te małe douszne Bang&Olufseny, które mam od dwóch dni to przy tamtych jak STi przy N/A :)

 

Nie słuchałem w połączeniu z iP. Jednak nie ma fizycznej możliwości, żeby z iP grały odpowiednio do wartości rynkowej. Musisz mieć wzmacniacz, co już napisałem parę postów wcześniej. Nie ma potrzeby wyłamywania otwartych drzwi.

Wiem, że słuchawki, które są dostarczane z iP też mają 32 ohm. Z tym, że wielkość membrany i to że są douszne zmienia percepcję odsłuchu.

Edytowane przez yagoolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, już mam sporo jaśniej :)

Te HK odpadły tez z takiego powodu, ze jak dla mnie są po prostu niewygodne, słabo przylegają do ucha. Byłem dziś w MM i były tylko HD 558 (chyba, te jasne) i niestety ciagle nie mogę znaleźć do odsluchu HD600. Będę nadal szukał.

 

A jeszcze co do wież - macie jakieś doświadczenia z serią Harman Kardon MAS ? Chodzi o sprzęt do sypialni, bo ostatnio jak już miałem brać Pianocrafta to kupiłem...Forestera :) i czas uzupełnić braki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego układu wzmacniacz - głośnik można określić damping factor, albo DF, który wyraża zdolność tłumienia niepożądanych drgań przetworników. Jest to stosunek impedancji przetwornika do impedancji wyjściowej wzmacniacza, im ten współczynnik wyższy, tym lepiej są tłumione niepożądane drgania. Dla iPhone 4S mamy Zo=1,90 ohm, dla HK CL Z1=32 ohm a dla HD600 Z2 = 300 ohm. Czyli jest 9 - krotnie wyższy DF dla układu HD600 - iP4S. Dalej, aby wyrównać DF dla obu słuchawek, musisz mieć dla HK CL wzmacniacz o impedancji ok. 0,2 ohm. Kolejne cechy to pasmo przenoszenia obu słuchawek oraz zniekształcenia....

Próbowałem skrótowo potraktowować temat, żebyście się nie zanudzili.

 

Z ta wypowiedzia calkowicie sie zgadzam....

kiedys Piotrek strzelil mi spory wyklad na temat wspolczynnika tlumienia damping factor.

 

Natomiast jezeli chodzi o same HD 600 to moze najlepiej jest samemu odsluch zrobic i wtedy bedzie sie podejmowalo ... kroki

 

 

Kupilem dzis winyle:

 

- Igor dla Ciebie U2- Rattle and Hum nie pamietam wydawnictwa nie jestem u siebie na mieszkaniu... cos kolo 10e

- Dark side of the moon kolejny choc nie wiem po co...9,5 e ale jest

- 3 plyty dla siebie The Beatles (Yellow submarine, Let iT Be, Hej Jude) wszystkie po 12,5 e

 

 

wiecej info wkrotce, na ta chwile brak czasu

 

Zycze kazdemu z audiofilskiego dobrego weekendu ja ide sie naprac dzis...

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77,

 

Dedykowane przez wspólne przedsięwzięcie HK+Apple? Co przemawia za tym, oprócz tego, że mają sterowanie urządzeń typu iPhone, za które każda firma produkująca musi ponosić na rzecz Apple opłaty licencyjne? To, że ktoś napisał, że są dedykowane, nie znaczy, że nie ma lepszych produktów.

 

 

Nie , nie ja oczywiście nie twierdze ze HK CL + Ipad to jedyne i najlepsze małżeństwo ...niemniej HK dedykuje Apple ten model, nie tylko parametrom technicznym a nawet design-em a reszta zależy od indywidualnych upodobań i nie tylko dźwiękowych co i wymiennym pałąkom coby dopasować te zacne słuchawki do każdej czaszki.

 

Ja osobiście przesłuchałam 2 krotnie HK CL z iPad i dla mnie rewelacyjnie ze sobą współpracują - nie ma podbicia niskich jak w przypadku BOSE które posiadam a jest piękny detal i neutralnosc.

 

 

Poza tym to słuchawki studyjne, do współpracy ze sprzętem stacjonarnym.

 

 

 

Nie koniecznie gdyż mimo dopisku " studio" są to słuchawki półotwarte a więc bardzo komfortowe dla długich odsłuchów i tez dedykowane dla przenośnych grajków ze względu na nie dużą i impedancję - ot taki kompromis

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77,

 

Dedykowane przez wspólne przedsięwzięcie HK+Apple? Co przemawia za tym, oprócz tego, że mają sterowanie urządzeń typu iPhone, za które każda firma produkująca musi ponosić na rzecz Apple opłaty licencyjne? To, że ktoś napisał, że są dedykowane, nie znaczy, że nie ma lepszych produktów.

 

 

Nie , nie ja oczywiście nie twierdze ze HK CL + Ipad to jedyne i najlepsze małżeństwo ...niemniej HK dedykuje Apple ten model, nie tylko parametrom technicznym a nawet design-em a reszta zależy od indywidualnych upodobań i nie tylko dźwiękowych co i wymiennym pałąkom coby dopasować te zacne słuchawki do każdej czaszki.

 

Ja osobiście przesłuchałam 2 krotnie HK CL z iPad i dla mnie rewelacyjnie ze sobą współpracują - nie ma podbicia niskich jak w przypadku BOSE które posiadam a jest piękny detal i neutralnosc.

 

 

Poza tym to słuchawki studyjne, do współpracy ze sprzętem stacjonarnym.

 

 

 

Nie koniecznie gdyż mimo dopisku " studio" są to słuchawki półotwarte a więc bardzo komfortowe dla długich odsłuchów i tez dedykowane dla przenośnych grajków ze względu na nie dużą i impedancję - ot taki kompromis

 

O gustach nie dyskutuję. Niech każdy sprawdzi, co mu pasuje. Ty też porównaj z tym samym iPadem słuchawki o wyższej impedancji i porównywalnej skuteczności. Tak dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno takiego rockowego głosu z tak pięknego ciała nie było w Polszy ....Teraz macie , dbajcie o nią a będziemy mieli wreszcie ROCK and ROLL

 

 

pamiętam jak poraz pierwszy to usłyszałem a potem gorączkowo czekałem z moim kasetowym grundigiem(w zasadzie to była "Marta") i palcem umiejscowionym na przycisku REC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O gustach nie dyskutuję. Niech każdy sprawdzi, co mu pasuje. Ty też porównaj z tym samym iPadem słuchawki o wyższej impedancji i porównywalnej skuteczności. Tak dla porównania.

 

Oczywiście ;)

 

yagoolaar , Masz duże doświadczenie w lampie którą tez planuje zakupić... na wstępie czy trzeba wszystko zmieniać a mianowicie kolumny , wzmacniacz itd...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach nie dyskutuję. Niech każdy sprawdzi, co mu pasuje. Ty też porównaj z tym samym iPadem słuchawki o wyższej impedancji i porównywalnej skuteczności. Tak dla porównania.

 

Oczywiście ;)

 

yagoolaar , Masz duże doświadczenie w lampie którą tez planuje zakupić... na wstępie czy trzeba wszystko zmieniać a mianowicie kolumny , wzmacniacz itd...?

Który element systemu chcesz wymienić na lampowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Który element systemu chcesz wymienić na lampowy?

 

Chciałbym lampę podłączyć do gramofonu :idea: Pewnie tez trzeba by odpowiednich kolumn do tego poszukać , gdyź nie jestem pewien czy Audiovector S1 sie do tego nada . Pomieszczenie jest małe ok. 12 m tak więc na mocy mi absolutnie nie zależy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie urządzenie ze wzmacniaczem, który dla większej głośności mocno zniekształca dźwięk ("charczy"). Może to być skutek niewystarczającej mocy dostarczanej do słuchawek albo przesterowania wzmacniacza (zbyt duży sygnał podany wejście). Tak czy inaczej, na wyjściu masz duże zniekształcenia.

Czy łatwo zrobić wzmacniacz dla takich słuchawek? (Właśnie, jakich?) Dla mnie - łatwo.

Co do mocy - słuchawki mają moc maksymalną rzędu kilku setek mW, więc i bateryjny przenośny może być.

Edytowane przez yagoolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Który element systemu chcesz wymienić na lampowy?

 

Chciałbym lampę podłączyć do gramofonu :idea: Pewnie tez trzeba by odpowiednich kolumn do tego poszukać , gdyź nie jestem pewien czy Audiovector S1 z lampą to dobre rozwiazanie . Pomieszczenie jest małe ok. 12 m tak więc na mocy mi absolutnie nie zależy .

 

 

Paweł , PW.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Który element systemu chcesz wymienić na lampowy?

 

Chciałbym lampę podłączyć do gramofonu :idea: Pewnie tez trzeba by odpowiednich kolumn do tego poszukać , gdyź nie jestem pewien czy Audiovector S1 z lampą to dobre rozwiazanie . Pomieszczenie jest małe ok. 12 m tak więc na mocy mi absolutnie nie zależy .

Paweł , PW.

 

S1 z lampą to dobry początek. Nie powinno być problemu, żeby je napędzić, choć pewnie potrzebne będzie min. kilkanaście watów. Z tego co, czytam (bo ich nie słuchałem), kolumnom brak "ciepła" - przy ukladzie SE dźwięk się ociepli.

Jaki teraz wzmacniacz używasz?

Co do gramofonu - wkładka MC czy MM?

 

PS. Wrzuć link do kolumn.

Edytowane przez yagoolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

S1 z lampą to dobry początek. Nie powinno być problemu, żeby je napędzić, choć pewnie potrzebne będzie min. kilkanaście watów. Z tego co, czytam (bo ich nie słuchałem), kolumnom brak "ciepła" - przy ukladzie SE dźwięk się ociepli.

Jaki teraz wzmacniacz używasz?

Co do gramofonu - wkładka MC czy MM?

 

PS. Wrzuć link do kolumn.

 

Brzmienie AV S1 jest nieco zimne co mnie bardzo odpowiada...Grają bardzo dynamicznie , szczegółowo .

 

Wzmacniacz Artora arto Amp 150 a obecnie Roksan go produkuje pod nazwą Roksan Oxygene.

 

http://bestaudio.pl/hi-fi-stereo-kino-domowe-ekrany-projekcyjne/artora/produkty/470-artora-artoamp-150-wzmacniacz-zintegrowany.html

 

 

Katalog kolumn ( moje to S1 Signature)

 

http://bestaudio.pl/images/stories/katalogi/katalog_audiovector_s.pdf

 

 

Wkładka MM i niebawem będzie wymiana na Ortofon 2M Bronze (MM)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezła wolta, od klasy D (wzmacniacz impulsowy, działający podobnie jak przetwornica w komputerze, hehehe) do lampy. Możesz się z tego nie podnieść :D.

Jestem ortodoksyjny w poglądach - dla mnie każde urządzenie powinno mieć jak najmniej elementów zmieniających dźwięk. Z tego względu wykluczam wzmacniacze klasy D lub T w domu. W samochodzie - dopuszczam, bo chodzi o sprawność. Znów, kwestia filozofii.

Jeśli chcesz utrzymać charakter kolumn to idź w kierunku wzmacniaczy przeciwsobnych w klasie AB opartych na tetrodach albo pentodach min. 25 W / kanał.

Skoro masz wkładkę MM, to spokojnie preamp phono na lampach da radę. Przy MC jest trochę trudniej, bo potrzebny jest na wejściu preampa musi być dobrej jakości transformator. Tak więc jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yagoolar, te mają około 1W na kanał ;) A jest to Pioneer SE-72, ale w internecie na ich temat nie ma za wiele informacji... A naszło mnie jak któregoś razu i kolegi podłączyłem się pod lampowy słuchawkowy - zmiana kolosalna :) Boję się tylko trochę lampy ze względu na napięcia, no i(chyba) dość skomplikowaną budowę - lutownicę trzymać umiem co prawda, ale nie wiem czy się porywać na takie cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...