Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz dzieki wielkie stary. Powoli zbieram sie... pakuje...leci u mnie U2 Unforgetable fire, wspaniały album...

 

Zaraz wrzuce Pawłowi fot Tannoy Cherry wczoraj zaniosłem bratu żeby delkatnie rozklrecił ...

 

fa3ffbd0054a9.jpg

7e53dc5a27cc6.jpg

 

c9cdcb759d57d.jpg

 

0119f59567b5f.jpg

 

02bb3bac75127.jpg

 

 

Paweł tam faktycznie kabelki miedzy zwrotnicą a głsnikami są liche, do lampowego to utrata... napisz co dalej z tym kondensatorem... Niestety bede wszystko realizował po świetach... teraz uciekam niebawem do Poznania...

 

a może olać zwrotnice dokupić porządną koncówke mocy i do lampowego podpiąć? hahahha

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooooo matko ...coś Ty z tymi pipkami zrobił ;)

 

To rewelacyjne monitory,

 

Ponoć sporo można z Mercury jeszcze wyciągnąć :idea:

pójdą pod lampowego dlatego spróbuje podkręcić je

 

. Lukasz zobacz jakie kabelki prymitywne są miedzy zwrotnicą a głośnikiem....

 

Łukaz u jest tunning Tannoy Mercury M1

 

http://www.audioster...ning_16808.html

 

 

z tego bede też korzystał.... i pomocy Pawła...

 

 

Ingerencja we wnętrze kolumn budżetowych opłaca się prawie zawsze, bo w interesie producenta jest aby one grały słabo. Kto inaczej by lepsze modele kupował?

Co do lepszej "jakościowo" cewki.. to ten.. grubszy drut == mniejszy opór cewki. Modyfikujemy w ten sposób częstotliwość podziału. Może być lepiej albo gorzej, to zależy... Ceny cewek nawijanych grubym drutem są bardzo wysokie i to już nie musi być opłacalna poprawa.

Warto wymieniać druty na kable głośnikowe

 

modyfikowalem tannoye m1 - wymiana kondensatora 4,7u na Jantzen poprawila detalicznosc wysokich tonow, wylozenie obudowy wewnatrz mata bitumiczna spowodowalo ze bas stal sie bardziej punktualny i szybszy, wymiana okablowania na jantzen 1,5mm2 tez pewnie pozytywnie wplynelo na brzmienie

 

Ja kupilem niedawno Tannoye Fusion1. Przeprowadzilem kompleksowy tuning i mówie wam naprawde WARTO! Wymieniłem wszystkie kondensatory w zwrotnicy na SCR MKP (na taka sama wartosc), wymienilem rezystory na metalizowane, wymienilem wszystkie kable i wykleilem wnetrza mata bitumiczna. Po tym tuningu to zupelnie inne kolumny. Jestem zachwycony ich brzmieniem mimo, ze to sa tak niewielkie zestawy. Poprawiła sie przede wszystkim przestrzen, głebia, ilosc i jakosc wysokich tonów. Kopułka dopiero teraz zaczela grac. Praktycznie poprawił sie kazdy aspekt brzmieniowy. Wazne aby nie przesadzic z mata bitumiczna - ja juz odklejałem  Dobór ilosci tej waty wygłuszajacej tez ma duze znaczenie. Smiało tuningujcie swoje M1 naprawde warto...

 

 

 

 

 

Lukasz takie są komentarze na temat tuningu Tannoya!

 

Gdy wszystko zrobie dam znać o wynikach, ale to czasu a czasu jeszcze

 

Lukasz PW

 

album-Boston-Boston.jpg

 

A na zakończenie Boston

 

 

 

 

Dobrego wieczoru!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten jest nienormalny B)

 

W akademiku na korytarzu z kumplem to graliśmy razem. Piter na gitarze, ja na wiolonczeli. Przy krzesłach jakieś piwo, dookoła pary tańczyły. To było coś

 

Łukasz dzieki wielkie stary. Powoli zbieram sie... pakuje...leci u mnie U2 Unforgetable fire, wspaniały album...

 

Zaraz wrzuce Pawłowi fot Tannoy Cherry wczoraj zaniosłem bratu żeby delkatnie rozklrecił ...

 

fa3ffbd0054a9.jpg

7e53dc5a27cc6.jpg

 

c9cdcb759d57d.jpg

 

0119f59567b5f.jpg

 

02bb3bac75127.jpg

 

 

Paweł tam faktycznie kabelki miedzy zwrotnicą a głsnikami są liche, do lampowego to utrata... napisz co dalej z tym kondensatorem... Niestety bede wszystko realizował po świetach... teraz uciekam niebawem do Poznania...

 

a może olać zwrotnice dokupić porządną koncówke mocy i do lampowego podpiąć? hahahha

Wylutować kondensator 4,7uF i zastąpić M-Cap. Nie baw się w Jantzena albo SCR. Poskładaj. Kondesator musi parę godzin pograć. Potem kolejny krok - wytłumienie. Co do masy bitumicznej, moim zdaniem nadaje się do samochodu albo tłumienia drgań metalowej obudowy i napędu CD. Geowłóknina lepiej się zachowuje i zawsze można ją wyjąć. Na koniec ew. kable. I na tym bym zakończył.

Jeśli chcesz bardziej punktowy bas, to pomaluj woofer werniksem. Tylko wcześniej zabezpiecz zawieszenie .

Edytowane przez yagoolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykują się kolejne testy :cool:

 

Tym razem bedzie to wkładka Ortofon 2 M Bronze

 

 

3057450693_473d3c95b9_z.jpg?zz=1

 

 

Oczekuję od niej wycofania nieco wysokich których Audiotechnica generuje sporo na rzecz podbicia nieco basu . Jak będzie to się okaże :idea:

 

 

 

 

 

 

Leci

 

 

DSC07049.jpg

 

 

 

Szkoda tylko że jej stan mocno odbiega od opisu tego Szwajcara :(

 

Co by nie było to mega rarytas ...Cholernie ciężko to wyrwać .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze jak juz winyl to jest jak trzeba a Ty tu "iglami" figle migle robisz..... :-P

 

Czasami trza pokombinować ;)

 

Ewentualna zamiana AT 120 E na Ortofon Bronze 2M to spory " skok" do przodu.

 

Detal musi być lepszy ale ja chciałem tez wycofać nieco wysokie których AT 120 e produkuje całkiem dużo ... Kolumny Audiovector stoją też po neutralnej a nawet ciut zimnej stronie brzmienia ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze jak juz winyl to jest jak trzeba a Ty tu "iglami" figle migle robisz..... :-P

 

Czasami trza pokombinować ;)

 

Ewentualna zamiana AT 120 E na Ortofon Bronze 2M to spory " skok" do przodu.

 

Detal musi być lepszy ale ja chciałem tez wycofać nieco wysokie których AT 120 e produkuje całkiem dużo ... Kolumny Audiovector stoją też po neutralnej a nawet ciut zimnej stronie brzmienia ;)

Ja sie juz do LP nie wroce.

W mniejszych pomieszczeniach trzeba z basem uwazac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W mniejszych pomieszczeniach trzeba z basem uwazac....

 

Zgadza się .Dlatego po wielu testach w moim niewielkim pomieszczeniu ostatecznie zostały neutralne ale nieco zimno grające podstawkowce ;)

 

 

 

 

Ja sie juz do LP nie wroce.

 

 

Nikogo nawracać nie zamierzam ;)

 

Osobiście słucham w 95 % na patefonie :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ortofony ktore mialem graly slabo, moze jakas profi bedzie lepsza....

 

 

W budżetówkach jednak Audiotechnica jest chyba the best :idea:

 

Ja chcę zrobić testa na tym Ortofon-ie . Mam okazję bez zobowiązań :)

 

 

Paweł , chyba sobie poprzesyłamy...No chyba ze weekend ale nie wiem czy sie uda :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, ja dzis po calym Poznaniu jezdzilem i wyladowalem teraz gdzies na przedmiesciach...

 

na weekend moze być roznie.

 

Jutro lece na centrum tu w Poznaniu popytam o firmy kurierskie...

 

Od Ciebie tutaj to tez kawalek jest... Lukasz Tez chcialbym sie styknąć osobiście ale chyba trzeba bedzie sobie przeslac kurierem, jak uwazasz, chyba ze bardzo pozna porą

 

Pawel, dzieki za pomoc w sprawie tuningu tannoya zabiore sie dopiero po swietach i bede do Ciebie pisal

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...