Skocz do zawartości

Corsica


redsti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, polatalem w tym roku po Korsyce, co prawda jednosladem ale z calego serca polecam. Kazdy rodzaj pojazdu znajdzie tam cos dla siebie a wiec i moto i subaraki i offroady.Piekna wyspa, jak z bajki, czas troche wolniej plynie choc i tak na wakacjach zapi....... 2x szybciej.Duzo do zwiedzania, plazowania i nic nie robienia. Najlepiej wybrac sie tam na 2 ostatnie tygodnie czerwca,jest duzo taniej, temp. ok 30-35 stopni, woda jakies 26-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korsyka to rzeczywiście fajne miejsce. Byłem tam 6 lat temu na... rowerze :) .

Żeby nie było, że taki killer jestem i z Polski sobie rowerem pojechałem to powiem, że ja dojechałem do Francji autokarem a rowery busem z przyczepką. Przesiadka na rower była w Nicei (bagaże do busa z przyczepką) a potem już promem do Calvi i jazda około 600 km dookoła z metą w Bastii. Zajęło to w sumie 2 tygodnie, w tym może były ze 2 dni wolne od pedałowania). Wyspa jest naprawdę niesamowita - część zachodnia górzysta, trochę dzika, z kiepskimi drogami i dla rowerzysty wymagająca, a część wschodnia równinna i bardziej ucywilizowana. Szczególnie polecam położone na samym południu wyspy Bonnifacio. Zwiedzając na rowerze można na spokojnie podziwiać uroki krajobrazu (trzeba tylko uważać i nie parkować na poboczach bo w wielu miejscach leżą kolce po akacjach i łatwo kapcia złapać - sam chyba 2 dętki przebiłem). Jazda z bagażem przy sobie mogłaby być uciążliwa (zwłaszcza na długich górskich podjazdach) więc opcja z busem wożącym cały majdan (w tym zmordowanych kolarzy) jest super :)

 

Jakby ktoś był zainteresowany taką wyprawą rowerową to na PW mogę podać namiary na biuro, które takie wypady organizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redsti, brzmi dobrze, ale rozpisz sie troche :) jaki koszt? ktoredy dojechac? co zwiedzac? itd

no to lecim...moim zdaniem najlepsza droga prowadzi przez Cieszyn-Brno-St.Polten(mijamy Wieden)-Salzburg-Insbruck-Bozen-Modena-Bolognia-Livorno-prom do Bastii.Jak juz wspomnialem bylem w drugiej polowie czerwca,jest taniej,pogoda idealna,temp. wody rowniez i co najwazniejsze na plazach nie ma ludzi i to w doslownym znaczeniu.W tym roku zwiedzalem pn czesc wyspy tj. Cap corse,

Bastie,Ill rousse i szereg mniejszym miasteczek i wiosek, no i oczywiscie plaze, od kamienistych poprzez skalne po piaszczyste i te najladniejsze z bialym jak maka piaskiem.Woda lazur,kolory przepiekne a i dla nurkujacych znajdzie sie wiele do ogladania.Nie sposob opisac jest piekna, przezyc, widokow,miejsc itd, trzeba tam byc.Polecam.

Koszty: na gotowo,all inclusive tj. paliwo,winiety,autostrady,prom,spanie,zarcie,piwo,drinki,imprezy i co tam jeszcze kazdy chce, na 2 osoby na 16 dni wyszlo ok.12 tys.

Sluze pomoca na priv jesli chcialby ktos bardzie precyzyjnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak ja tez jechałem... Prawie nigdzie nie ma pb98... Ale to nie problem...

Wyspa jak by całość_wrx powiedzial miażdży cyce czyli zapiera dech w piersiach ;)

 

Na pewno tam jeszcze raz pojadę poprostu pojeździć samochodem... Plaża przy St. Ulrich przepiekna. Domek 8 osobowy z prywatna plaża 50 m od brzegu 500 ojro za tydzień...

Super pogoda i widoki i nie licząc kosztów waszki to taniej niż nad Polskim morzem...

 

Piękno wyspy mogę tylko porównać do fiordow, czyli za każdym zakresem jest piękniej... Karty w aparacie brakuje po jednym dniu a nie jest mała...

 

Na pewno warto obejrzeć Bonifacio, Bastie, przełęczy na środku wyspy ( nie pamietam jak się nazywa )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ, kolarzowka czy górski? :-)

niestety wtedy mordowałem się na górskim z terenowymi oponami - kółka zwykłe 26 cali. Długie podjazdy pod górę na asfalcie wydawały mi się nigdy nie kończyć a opory opon były gigantyczne ;) Gdybym miał jeszcze raz tam jechać to zmieniłbym opony na gładkie i może koła na większe. Z pewnością przydaje się amortyzowany widelec bo po jeździe po drogach różnej jakości nadgarstki dostają niezły wycisk.

 

BTW u mnie koszty w totalu zamknęły się w 3,5-4 tys. zł od osoby, ale noclegi były w namiotach a jedzenie gotowane na kuchence gazowej organizatora więc mega tanio wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

najdrożej jest w sierpniu. czerwiec i lipiec są rzeczywiście tańsze. my byliśmy w Porto Vecchio na przełomie lipca i sierpnia. Zjeździliśmy południową część Korsyki. Bajka. I na południu cudowne plaże. A wrażenia z jazdy przez środek wyspy- niezapomniane:)

Polecam podróż promem z Livorno do Bastii. Jako, że byłem tam już drugi raz-służę pomocą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdrożej jest w sierpniu. czerwiec i lipiec są rzeczywiście tańsze. my byliśmy w Porto Vecchio na przełomie lipca i sierpnia. Zjeździliśmy południową część Korsyki. Bajka. I na południu cudowne plaże. A wrażenia z jazdy przez środek wyspy- niezapomniane:)

Polecam podróż promem z Livorno do Bastii. Jako, że byłem tam już drugi raz-służę pomocą:)

no to pewnie trzeci raz sie trafi.Daj znac ja na pewno tam wroce.Proponuje spolke wyjazdowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zrobimy wypad w trójkę?? Ja też chętnie tam pojadę jeszcze raz z rodzinką. No i właśnie na południe z jakimś wypadem do stolicy pod pomnik Napoleona.

 

Północ to takie Władysławowo - milion ludzi i jakoś tak mało fajnie. Południowy wschód z plażami miażdży. Plaża St. Julia i Bonifacio rulez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Północ to takie Władysławowo - milion ludzi i jakoś tak mało fajnie. Południowy wschód z plażami miażdży. Plaża St. Julia i Bonifacio rulez :)

bylem w czerwcu i bylo pusto, ale faktycznie w sierpniu to masakra

 

-- Pt wrz 28, 2012 8:23 am --

 

no to mamy już ekipę na wyjazd. w 3 auta dużo raźniej:)

ja obowiazkowo jednosladem ale spokojnie Panowie nadaze za wami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mieliśmy tam domek:

 

http://www.abritel.fr/location-vacances/p893346

 

lub tu:

 

http://www.abritel.fr/location-vacances/p856243

 

To jest ten sam teren - polecam :) Kiedyś tam jeszcze raz przyjedziemy bo było mega.

 

Na północy byliśmy w Calvi - przy samej wąskotorówce - na początku trochę byliśmy przerażeni, że będzxiemy blisko torów kolejowych (które są przy samej plaży) ale pociągi jeżdżą MEGA cicho i wozą tylko tursystów na przejażdżaki w tą i spowrotem po jednej linii torów... Ale na północy to już jest Władysławowo - jeśli wiesz co czym mówię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy tam domek:

 

http://www.abritel.f...acances/p893346

 

lub tu:

 

http://www.abritel.f...acances/p856243

 

To jest ten sam teren - polecam :) Kiedyś tam jeszcze raz przyjedziemy bo było mega.

 

Na północy byliśmy w Calvi - przy samej wąskotorówce - na początku trochę byliśmy przerażeni, że będzxiemy blisko torów kolejowych (które są przy samej plaży) ale pociągi jeżdżą MEGA cicho i wozą tylko tursystów na przejażdżaki w tą i spowrotem po jednej linii torów... Ale na północy to już jest Władysławowo - jeśli wiesz co czym mówię...

 

ajajaj ,widzę że to po przeciwległej stronie Ajaccio a ja muszę oscylować właśnie wokół tego rejonu bo moja druga połowa jest fanatyczką Napoleona i mam wrażenie że sporo będziemy zwiedzać w tym temacie :neutral:

Z drugiej strony pamiętając pobyt na Sardynii,Sycylii albo Peloponezie wiem jak ciężko jest przebić się przez góry gdziekolwiek i potem wrócić.Szkoda tych plaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...