Skocz do zawartości

STI 2003 a dobre audio


stannn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nie wiem jak w waszych autach ale moja impreza ma dość słabe granie. W poprzednim aucie miałem doinwestowane audio wiec słuchało sie pięknie. W imprezie chciał bym zostać przy seryjnych miejscach a jedynie założyć lepsze głośniki. Mam piekne JBL Gto i chciałem je założyć na przod lecz impreza ma strasznie mało miejsca. Głośniki sa tej samej srednicy co oryginalne lecz mają większy koniec (ta część króra chowa sie w drzwiach) uniemożliwia to montaż bo szyba maksymalnie opuszczona uderzała by w głośnik. Macie moze jakies propozycje lub patenty na montowanie nieoryginalnego audio w waszych autach ???

 

Szukałem troszke na opcji szukaj ale nic nie znalazłem odnośnie Imprezy z 2003 -2005 roku (moze zle szukałem).

 

Zależy mi na nie psuciu boczków dla samych głosników chce zeby impreza wyglądała oryginalnie ;) . POMOCY ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż dystanse z MDFu pod głośniki,

zwykły uniwersalny, po prostu dystans (bo dedykowanych chyba nie ma) ew podpiłujesz go w miejscu gdzie będzie tego wymagał ... i będzie ok.

drzwi możesz wygłuszyć, przewody możesz zmienić na grubsze ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak spróbuje zrobić a jakiej grubości te dystanse tak żeby głośnik nie dotykał boczka drzwi ?

 

-- Pn lip 16, 2012 6:49 pm --

 

no tak spróbuje zrobić a jakiej grubości te dystanse tak żeby głośnik nie dotykał boczka drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piekne JBL Gto

 

Wywal to i kup cos lepszego to taki głośnik marketowy ,dobre przody to podstawa :!:

Dystanse

Wytłumieni drzwi

Okablowanie

Piec

 

Dystanse dorobisz sobie sam ,na pewno nie ma do imprezy i wszystko zależy od gabarytów głośnika ,jak będzie musiał być cieki to zrób je jak największego chodzi o średnicę zewnętrzną żeby było jak naj stabilniej ,bo o to w tym chodzi ,czym głośnik siedzi stabilniej tym bardziej efektywnie zagra

 

I będzie dobrze ,roboty nie mało żeby dobrze za grało ale da się

 

Wydech to najlepsza muzyka ,dlatego nie robię w tym aucie nić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fantastycznie, ale to nie jest wątek nt. wydechów... :roll:

 

Prawda temat zboczyła ale i tak jakoś umarł :(

 

Tylko wydaje mi się że to co Kolega ma tam zamiar wrzucić to i tak po chwili wyłączy radyjko i będzie słuchał lepszej muzyki ,bo takie GTO to jest słaby głośnik nie mówi o mocy ,choć i nawet nie wiele z tego wydusi

Choć jedna półka wyżej i już będzie lepiej, seria Power ,nie mówię o GTI choć one dość żarłoczne są potrafią chapnąć mocy ,ogólnie ja nie jestem zwolennikiem JBL ,bo można coś lepszego w podobnej cenie ,Nie twierdzę że są złe np. Dekada ale do inne głośniki czy GTI

W takim STI co i tak nigdy nie będzie super cicho ,to trzeba naprawdę się przyłożyć z robotą i zapodać coś poczciwego ,bo drzwi zamykają się tam jak konserwa.a muszą jak w S klasie :wink:

 

stannnJak by cos tam nie weszło to mała cięcie blachy :twisted: i monstrum tam wejdzie :D ,jak co to zrobisz sobie dystanse po obu stronach poszycia wewnętrznego,do tego maty i będzie naprawdę sztywno :D ,tam gdzie się da to dystans dopasuj żeby był jak największy ,nie wycinaj równych kółek ,takich jak sprzedają ,bo czasem da się zrobić lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem u kumpla dystanse z imprezy ;) idealne na moje JBL jutro podłącze ;) .

 

nie robie audio monstrum tylko seria poprostu mi trzeszczy i to denerwuje, mam JBL z poprzedniego auta kupowałem je jakies 5 lat temu i to była najwyzsza połka 500zł prawie dałem ;). Do tej pory smigaja az miło dokładny model podam jutro GT cos tam ;) mam nadzieje ze dadzą rade ;). a co powiecie o jakiś innych gwizdkach ? zeby zmienic z seri ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była najwyzsza połka

 

Chyba w super markecie

 

Wtedy hierarchia była taka

najwyżej GTI nazywana High End, już na sam wygląd widać że są zawsze głodne mocy :D potrafię wiele przyjąć :D i za razem oddać

POWER

GTO

CS

To nie jest odseparowany system ? pytam dla tego bo napisałeś o wysoko tonowych ,że coś tam nad tym myślisz, czyli tak jak byś ich nie miał ,jak to taki głośnik jak myślę to nie za dobrze,

To musi byś jakiś odseparowany system dwa woofery ,dwa tweetery i zwrotki ,tak są te co posiadasz :?:

 

Piszę to dlatego żeby Ci pomóc i nie odbieraj tego źle ,musisz wytłumić sobie drzwi ,bo tak to będzie jak byś go wsadził do konserwy

 

Czasem jest tak jak się zmieni głośniki z seryjnych na jakieś tam i nie wytłumi się drzwi to grają gorzej jak oryginalne, nawet po wytłumieniu czasem nie jest wiele lepiej ,ale to nie w Subaru bo tu to nie może byś gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jutro napisze jaki to głosnik wiem ze do niego były dodane tweetery ale ich je oddałem i kupiłem bez nich taniej. pozakładam i sie zobaczy jak to bedzie grac . Zamowie to do wydłumiania drzwi ale spokojnie nie wszystk naraz. Ogolnie zostawił bym seryjne audio ale poprostu trzeszczy, wiec jesli zmnieniam głośniki no to juz na cos lepszego co akurat mam ;) . Myslalem o tweeterach bo jesli juz zmieniam głośniki to mozna tweetery dokupic ale nie wiem czy jest sens (czy beda lepszed od seri)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, napisz jak to wyszlo. Mam dokladnie ten sam problem w tej chwili - jak podkrece glosnosc do 20, co jak dla mnie nie jest super glosno, to niestety trzeszczy i strasznie mnie to irytuje. Rowniez nie chcialbym zmieniac fabrycznego radia. Samochod ma troche lat, wiec moze po prostu glosniki wymiekly? Nie chce mi sie wierzyc, ze graly tak od nowosci i projektanci wsadzili takie, ze podgloszenie radia do polowy mocy powoduje trzaski. Ktos z was ma jakies doswiadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem oryginalne plastikowe dystanse z przodu mam juz jbl ale on pojda na tył a do przodu wskoczy coś mocniejszego ale narazie ważniejsze koszty mam na głowie ;) Na samych jbl jest wielka poprawa ale też nie jest idealnie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...