Jump to content

Stukanie sprzęgła STI

pawel_krk
 Share

Recommended Posts

Hej, wczoraj u pojawiło się u mnie niepokojące stukanie sprzęgła po maksymalnym wciśnięciu pedału. Każdemu odpuszczeniu towarzyszy pojedyncze stuknięcie, które dźwiękiem przypomina uderzenie ręką w karton. Nie jest głośne i nie występuje podczas każdej jazdy. Zwykle po odpaleniu na zimnym nie słychać tego dźwięku, ale pojawia się po ok. 15 minutach jazdy po mieście. Nie zauważyłem żadnej zmiany w działaniu sprzęgła, łapie od dołu i nie ślizga.

Jakieś sugestie zanim odwiedzę aso/nie-aso? Sprzęgło ma przebieg (podobno) 10 000km.

Dzięki kolego za linka, przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnych tematów, ale to, co tam jest opisane to nie ten sam problem zdaje się :).

Nagrałem krotki filmik, jakość nie powala ale w 0:15 i 0:21 słychać ten dźwięk (jakby coś przeskakiwało?)

To wygląda na coś zupełnie innego niż myślałem :idea: Stuka tak jak by pompa hydraulicza dawała głos :?:

W/g mnie może to być jeszcze po prostu wyrobiony trzpień który wypycha pompkę od sprzęgła,

albo wyrobione mocowanie samego pedała. Zajrzyj tam, może coś popsikasz, przesmarujesz :idea:

Nie wygląda na coś groźnego. Jak Ci dobrze wysprzęgla to śpij spokojnie, a kontrolnie do jakiegoś magika ogarniającego Subaru przy okazji podjechać możesz.