Skocz do zawartości

Wydech


muppet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach modyfikację wydechu. Podpowiedzcie proszę, co i jak oraz z czego można zaadoptować tłumik końcowy żeby nie był uciążliwy a aksamitnie;) podkreślił 2.5 litrowego boksera (kwas, nierdzewka). Ma być ładnie i brzmieć. Dzięki

P.S może ktoś z was posiada na zbyciu coś co da się zaszczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny model, ale niedawno wymieniałem u siebie wydech. W zasadzie jego tylnią połowę. Kupiłem tłumik z nierdzewki, który przypłyną z wysp. Stan idealny.

Wymieniłem to co jest za katalizatorem, tzn. tłumik końcowy i rura. W sumie około 3,5m.

Oczywiście tłumik jest głośniejszy niż zwykły. Za to dźwięk o niebo lepszy. Do tego jeszcze żywotność do końca auta :)

 

U Ciebie w Outbacku masz pewnie gumowy dywanik bagażnika, więc tłumik będzie jeszcze mniej słyszalny.

 

Co do robienia całości tłumika z nierdzewki, to jest on jeszcze głośniejszy. Powiedziałbym, że nawet uciążliwy dla ucha, szczególnie na długiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Powiedz proszę czy twój był dedykowany do modelu czy kombinowałeś. Z nierdzewki całość od początku to 2500 trochę bogato. Nie chcę też żeby przeszkadzał, męczył uszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Już czas. Poszukuję tłumika ostatniego do mojego krokodyla. Legacy outback II 2,5. Są do III, ale może ktoś wie czy podejdzie do mojego? Dziękuję pozdrawiam. (Jeżeli ktoś posiada taką część proszę o kontakt, zwykłą lub kwas).

Edytowane przez muppet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chodzi Ci o Outbacka II?

Jesli myslimy o tym samym, to z tego, co gdzies tutaj wyczytalem, jest to nazwijmy "przepustnica" - jak cisniesz ostro, to sie klapka otwiera i robi cos na ksztalt tlumika przelotowego. Nie wiem dokladnie, jak to zrozumiale opisac.

Wiedz jedno - te tlumiki sa problematyczne. Jeden forumowicz ma poprzerabiany z VW V6 i podobno moc zmalala, inny z kolei dorabial gdzies na Slasku w znanej tlumikowej firmie. ASO rok temu - cos kolo 1700+montaz i trzeba czekac na sprowadzenie.

Jak chcesz wiecej namiarow, to wtedy PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie z 2001 r. Słyszałem że od VW sharan 2.8 pasuję. Ale nigdzie nie mogę wyszukać informacji  jak właściwie się to nazywa i jakie ma realne znaczenie. Po wycięciu u mnie tego ustrojstwa nie zauważyłem znaczącej różnicy no może auto jest trochę żwawsze (bo odetkane). Zastanawiam się czy ma to wpływ na odczyty sondy i ogólnie pracy silnika?

Edytowane przez hot4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...