Skocz do zawartości

Zmiana biegów w Subaru Legacy Outback 2.5 automat


Lipton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Pozwolę sobie opisać mój "problem" mianowicie dziś podczas jazdy na prostej przy dość rozgrzanym silniku (kreseczka była prawie w połowie), automatyczna skrzynia biegów jakby nie przełączyła na wyższy bieg, pedał gazu  dałem maksymalnie w podłogę obroty doszły do około 5-6k i nic ... po chwili wyskoczył błąd tz check engine i migający cruise. Błąd został skasowany, nie mam niestety numeru błędu. Zdarzyło mi się coś takiego pierwszy raz. Dodam, że olej wymieniony był po 60k km w ASO Koper (obecnie ma 74k km) Zdaję sobie sprawę, że nikt z Was wróżbitą nie jest i bez nr błędu nie dowiem się za wiele, ale może ktoś  miał podobny problem :)
Pozdrawiam 
Bartek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtej pory ok?

W innym japońcu jaki mam- wyrzucenie jakiegokolwiek błędu powodowała nie wrzucanie 4 biegu- także jak się jechało na 3 to nic wyżej nie wrzucał.

Jak Ci się powtórzy bo zakładam, że już ok to zapisz błąd- ja np miałem problem z czujnikiem prędkości turbiny- znawcy warsztatowi chcieli od razu min.4 k zł bo chcieli ją kompleksowo zrobić a zrobiłem to sam wydając 50zł na używany czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie 

 

Proszę o pomoc podpinając się pod temat skrzyń.

Od miesiąca jestem posiadaczem Subaru Outbacka 2,5 AY wersja Usa rok 2003.

Pierwszy objaw to taki iż auto nie wie co ma zrobić przy prędkości 50- 60 km/h -delikatna czkawka. Przy przełączaniu z biegu  2 na 3 skrzynia wpada w dziurę, obroty idą do 5 - 6 tyś a auto nie reaguje a po pewnym czasie wyrywa do przodu. Wczoraj wymieniłam filtry i oleje skrzyni lecz problem pozostał. W misie olejowej brak jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Pali się kontrolka check engine ale to od sondy lambda - brak podgrzewania ( nowa denso ) nie wiem czy to może mieć wpływ( chyba raczej nie )

 

Proszę Was o pomoc czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem

Pozdrawiam 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...