Skocz do zawartości

FAQ: jak dbac o hamulce?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia tarcz i klockow hamulcowych byla przerabiana zylion razy na forum. Sam u siebie zmienilem hamulce w Spec.B na EBC, bo seryjne dosc szybko zaczynaly bic...

 

Ostatnio podeslano mi film (do obejrzenia pod linkiem) i polecono jako panaceum na wszelkie problemy z hamulcami. Wpierw bylem nastawiony sceptycznie, ale ze akurat ostatnio w Sniezce zmienilem tarcze i klocki na nowe, seryjne, to zdecydwalem dac temu szanse. Zastosowalem wiec te metode, a nastepnie sprawdzilem jej skutecznosc na trasie Niemcy-Polska. Trasa typowa do tego, zeby wlasnie skasowac serie hamujac kilka razy z ponad 200 do ponizej 100. Przynajmniej do tej pory dwa, trzy razy tak mi sie "udalo" pogiac tarcze. Ale nie tym razem :!: Po 1000km hamulce dzialaja swietnie, lapia odrazu i nie bija ani trochu. Mozna nawet puscic kierownice i samochod podczas hamowania jedzie prosto jak po sznurku! Goraco i szczerze polecam te technike!

 

http://www.essexparts.com/learning-cent ... ost/Bed-in

 

Instrukcja w skrocie:

 

:arrow: znalezc pusta i bezpieczna droge

:arrow: przyspieszyc do ok 100kmh i zdecydowanie zahamowac do ok 20kmh (ale nie na tyle mocno, zeby dzialal ABS), nastepnie znowu przyspieszyc do 100kmh i znowu zahamowac

:arrow: taki manewr wykonac 10 razy w dwoch seriach (miedzy jedna a druga seria zrobic przerwe na ostudzenie hamulcow jadac z predkoscia min 70kmh przez ok 5 min)

:arrow: te metode ukladania nalezy zastosowac natychmiast po zalozeniu nowych hamulcow, po kazdej wymianie klockow i okresowo co jakis czas, nieistotne czy samochod jest jezdzony czy stoi (chodzi o to, ze nakladamy warstwe "trakcyjna" z klockow na tarcze)

 

 

PS Przedrostek FAQ dodalem, bo naprawde przekonal mnie ten sposob i uwazam, ze kazdy powinien go znac. Oczywiscie mozna tez podyskutowac na ten temat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz-B, o i niech ten watek sluzy wlasnie do wymieniania sie informacjami. Bo moze sie okaze, ze dla wiekszosci uzytkownikow wcale niepotrzebny jest kosztowny upgrade. Zreszta te wskazowki dotycza tak samo seryjnych, jak i wyczynowych hamulcow :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Czy można zakładać zestawy hamulcowe z innych samochodów? Opinia Brembo jest jednoznaczna i argumenty do mnie przemawiają:

 

https://blog.racetechnologies.com/2015/03/17/can-i-use-subaru-wrx-sti-brembo-calipers-on-my-scion-fr-s-or-subaru-brz/

 

Artur: dokładnie tak :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...