Skocz do zawartości

~ "F J S 2012"----23 KWIETNIA-(pon.)---TOR KIELCE~


FITNES

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

RedSun, na trening liczy się około 2x 16GB jak ktoś podchodzi serio do tematu jakości itp. Tylko wtedy ciągnie to za sobą obróbkę każdego zdjęcia bo surowego się pokazać nie da.
Lubię to :-) Ja jadę same NEFy, bez JPG, a potem rzeźba w domku na spokojnie w LR.

 

Ja ruszam o 6:00 z Wawra, nie wiem tylko czy śmignąć przez miasto, Puławską i Magdalenkę na szosę Krakowską, czy lecieć Wałem na Górę Kalwarię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedSun, na trening liczy się około 2x 16GB jak ktoś podchodzi serio do tematu jakości itp. Tylko wtedy ciągnie to za sobą obróbkę każdego zdjęcia bo surowego się pokazać nie da.
Lubię to :-) Ja jadę same NEFy, bez JPG, a potem rzeźba w domku na spokojnie w LR.

 

Ja ruszam o 6:00 z Wawra, nie wiem tylko czy śmignąć przez miasto, Puławską i Magdalenkę na szosę Krakowską, czy lecieć Wałem na Górę Kalwarię...

 

I to jest prawidłowe podejście do fotomoto moim zdaniem :) JPG niestety zamyka sporo furtek przed fotografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawidłowe podejście do fotomoto moim zdaniem :) JPG niestety zamyka sporo furtek przed fotografem.

 

no ok, wszystko fajnie tylko że ja z braku doświadczenia zazwyczaj fotografuję serią i albo mi się wydaje albo one jeszcze chwilę potem ulegają jakiemuś tam przetworzeniu, czy zapisaniu, i jest pewien limit ile NEFów w serii można zrobić, tym bardziej zwykłym D50... więc wątpię żebym dał w ten sposób radę, niestety wciąż się uczę i nie uważam żebym był jakoś przesadnie dobry w te klocki.

 

ja zdaję sobie sprawę że .NEF jest dużo lepszym formatem, sam do zdjęć statycznych używam tylko NEFa praktycznie, chociaż nie do końca umiem wykorzystać jego zalety jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze króciutko wątek foto... RedSun, to ja Ci powiem tak... Nie umiem focić i dlatego lecę serie RAWów. Duuuuuużo większe możliwości uratowania spieprzonego zdjęcia. Duuuuuuużo.

Naprawdę szczerze Ci polecam :-) Lightroom czyni cuda z RAWami nawet w moich łapkach, a wykorzystuję tylko ułamek jego potencjału :-)

Ha! To już jutro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam slicki i zimówki, dlatego te pierwsze wrzucam na torze. Jak masz RE050 to bym spokojnie je zakładał w domu, jednak weź może drugie, jeśli rozwalisz ten komplet i nie będzie jak na nich wracać.

 

-- N kwi 22, 2012 6:01 pm --

 

Deszcz... :evil:

 

Od 10:00 do 13:00 ma być niby sucho, się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szczerze Ci polecam :-) Lightroom czyni cuda z RAWami nawet w moich łapkach, a wykorzystuję tylko ułamek jego potencjału :-)

 

ja do obróbki RAW korzystam z Camera RAW do Photoshopa CS3... :P ale fakt faktem dzięki temu mogę fajnie manipulować światłem/cieniem i tonami ogólnie... Lightrooma nigdy nie miałem i raczej za późno na zmianę przyzwyczajeń :P

 

no więc dobra, będzie seria RAWów :) o 8 jestem na torze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po powrocie.

 

Sporo aut, ale tłoku nie było.

Grill, dobra kiełbasa :P

Brakło herbaty :cry:

Nie padało :D

Krótko wszystko trwało, ale dzisiaj byłem tak zmęczony (zatrucie/gorączka), że dłużej bym nie mógł :?

 

7 maja jestem ponownie :mrgreen:

 

Grill będzie ? Herbata ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...