Skocz do zawartości

Radio bez kluczyka


arecky12

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś wie, czy można w Forku (MY12) uruchomić radio bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki? W poprzednim aucie (nie było to Subaru) też radio uruchamiało się po przekręceniu kluczyka w stacyjce, ale w serwisie zrobiono coś, że mogłem je uruchamiać i bez konieczności używania kluczyka. Wdzięczny będę za podpowiedź, jesli ktoś zna rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś wie, czy można w Forku (MY12) uruchomić radio bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki? W poprzednim aucie (nie było to Subaru) też radio uruchamiało się po przekręceniu kluczyka w stacyjce, ale w serwisie zrobiono coś, że mogłem je uruchamiać i bez konieczności używania kluczyka. Wdzięczny będę za podpowiedź, jesli ktoś zna rozwiązanie.

 

 

do radia idą dwa kable czerwony zasilanie i pamięć radia +, i pomarańczowy lub żółty zasilanie + po stacyjce, wystarczy połączyć pomarańczowy z czerwonymi i radio będzie działało cały czas 8) są radia które mają kolory odwrotnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, czyli albo czerwony z pomarańczowym, albo pomarańczowy z czerwonym. skomplikowane :D

ale dla pewności-po połączeniu tych kabli będę mógł uruchamiać radio włącznikiem od radia. ale wyłączyć też będę je mógł?nie chce zeby grało cały czas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, czyli albo czerwony z pomarańczowym, albo pomarańczowy z czerwonym. skomplikowane :D

ale dla pewności-po połączeniu tych kabli będę mógł uruchamiać radio włącznikiem od radia. ale wyłączyć też będę je mógł?nie chce zeby grało cały czas :lol:

 

 

weź miernik zobacz czy czerwony jest po stacyjce czy pomarańczowy lub żółty jak czerwony ma stale + , a pomarańczowy podaje + po przekręceniu kluczyka to tego pomarańczowego podepnij do czerwonego i radio będzie grało jak je włączysz lub wyłączysz ręcznie :lol:

 

miernik lub żaróweczka

- wyłączasz stacyjkę , wypinasz kostkę z radia i sprawdzasz czy jest + na czerwonym

- sprawdzasz pomarańczowy czy nie ma + jak nie ma to ok , przekręcasz stacyjkę jak na pomarańczowym pojawi się + to tego pomarańczowego dopinasz do czerwonego

i ok :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

lekko, ale skutecznie. mam nadzieję :lol:

 

w razie czego pytaj i klikaj pomuka :mrgreen:

 

mówisz-masz:)

 

-- N mar 18, 2012 8:31 am --

 

Tu wszystko powinienes znalezc.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... ead#unread

 

i tu

 

http://ae64.com/20-pin-pinout.htm

 

Wylaczyc bedzie mozna tylko guzikiem w radiu.

 

Owadzie- dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Podłaczę się pod temat. Ten sam problem - radio bez kluczyka ale w Forku 07. Ten schemat postępowania jak wyzej przy MY12?. Czy dobrze zrozumiałem, że wł/wył radio bedę mógł tylko ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem tez tak zrobić mojej lubej w Forku (czasami dzieciaki zostają w aucie przy jakiś bajkach, a strach zostawić ich z kluczykami w stacyjce). Ale poranna perspektywa pozostania z rozładowanym akumulatorze w garażu chyba jeszcze gorsza :facepalm: Chyba, ze jest jakiś magik który ma pomysł jak to obejść

Edytowane przez Sen123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...