Skocz do zawartości

łożyska w "dupce" skrzyni - wymiana jednego czy wszystkie?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wyje mi łożysko (prawdopodobnie) w dupce skrzyni biegów. Prawdopodobnie te stożkowe na wałku napędzającym wal od środka części skrzyni ale pewności nie ma. W ASO jakoś bez zastanowienia powiedzieli, że łożysko kosztuje nawet 800pln i zdębiałem - chyba to jest błąd

 

Dzięki FAST rozkminiłem, że są 2 łożyska na walku i 2 na wiskozie. Czy dobrą praktyką w mechanice jest wymiana 4 łożysk czy nie stosuje się takich praktyk?

 

dodatkowo znalazłem te łożyska w sklepie subaru ale koszt to niecałe 114 usd plus transport wiec dalekie to jest do ceny 800 pln/sztukę

 

oyska.png

 

806322050 Roller Bearing $30.82

806330110 Roller Bearing $20.55

806255010 Ball Brg 55x80x13 $33.75

806230170 Ball Bearing $28.84

 

być może ma ktoś takie łożyska do odsprzedaży to jestem zainteresowany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wyje mi łożysko (prawdopodobnie) w dupce skrzyni biegów. Prawdopodobnie te stożkowe na wałku napędzającym wal od środka części skrzyni ale pewności nie ma.

 

 

Pozdrawiam

 

witam

jaką masz skrzynię ? jakie objawy były i jak zdiagnozowałeś że to łożysko w dupce ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem to kiedys i do wymiany sa 4 lozyska ktore sie zdejmuje z walka i potem wciska z powrotem. Dodatkowo jest tam jakis pierscien mocujacy i tez go trzeba wymienic ale jest on do zamowienia w 5ciu roznych wymiarach bo dopiero po rozkreceniu skrzyni widac jego zuzycie. Na ile pamietam to wymiana tego z olejemi skrzynia i dyfer - 10% rabatem cos ok 1300-1400 w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę kolejnego dopadło. U mnie też coś wyło. Nie straszę, ale radzę, jak najszybciej oddać furę do mechanika, bo... może uratujesz wałki i łożyska.

 

Obyś miał rację, że to łożyska. Jak dopadnie Cię to co mnie, to pieniążki w tysiącach lecą.

Przyjrzyj się mojemu wątkowi: viewtopic.php?f=22&t=152407&view=unread#unread

Tam na jednym zdjęciu jest niewiadomego pochodzenia, zmielona część.

Już wiem co to. Jest to zabezpieczenie od wiskozy. Mały badziew. Owy badziew wypada, wita się z zębami wałków. Wałki gościnne nie są. Dostają po zębach. Następnie lecą łożyska.

Podsumowanie - do wymiany łożyska, wałki i co najgorsze - wiskoza :(

 

Ale jak już wspomniałem, nie straszę i szczęścia życzę.

 

Jak dojadą moje części, zdam relację jak u mnie się sprawa skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

podczas jzady wyje i na podnośniku wyje kulminacja wycia to 60 km/h wyżyej i niżej jest ciszej

 

pozdrawiam

 

a jaką masz skrzynię ?

 

u mnie też coś wyje powyżej 40km/h i wydaje mi się że nie zmienia się dźwięk wraz z prędkością :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mt manual z pompą oleju czyli do my06

 

mam drugą skrzynię, ale wolał bym zaprawić swoją. Tamta jest po przeżyciach (wypadku)

 

oglądał ją mechanik to łożyska tez nie są w super stanie ale reszta ok w tym wiskoza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...