Skocz do zawartości

nieseryjne radio + ori nawigacja + sterowanie z kierownicy


dominikd

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zamieniłem 2Dinowe seryjne radio na cos co normalnie gra, ale (spodziewalem sie tego) zamilkła mi nawigacja (do seryjnego radia wchodza 3 wtyczki: radio, navi, sterowanie).

teraz pytanie, czy da sie puścic dzwięk z navi przez obecną Alpine?

czy da sie (pewnie trzeba dokupić jakąś przejściówkę) przywrócić sterowanie radiem z kierownicy?

z góry dzięki, pewnie ktoś to już kiedyś przerabiał, nie chcę wywarzać otwartych drzwi ;)

pozdrawiam,

dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterowania z kierownicy to musisz mieć specjalny interfejs.

Polecam:

www.connects2.com

Interfejs dopasowuje się do modelu auta i do radia, chociaż one są raczej uniwersalne jeśli chodzi o model (firmę) radia.

Popytaj o ten interfejs w jakimś car-audio sklepie/warsztacie, na pewno ogarną temat.

Cena około 200-250zł niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat montując granie.

U mnie w forku my2006 sytuacja wygląda tak:

mam radio alpine cdr9880r i interfejs, aby sterować go z kierownicy kosztuje ~400zł i jedyna firma jaką znalazłem jest w Łodzi. Wymaga to jakiegoś kodowania (tłumaczyli mi, że trzeba nauczyć interfejs reakcji na przyciski z kierownicy)

 

Po 2006 sprawa jest dużo łatwiejsza, bo są dostępne interfejsy plug&play.

 

Nawigacja fabrycznie gadała przez przednie głośniki. Jest możliwość, aby ta funkcja pozostała, ale niestety zależy to od modelu radia.

Są egzemplarze ze specjalnym torem audio dla navi (niektóre clariony), jak radio wykrywa komunikat to przycisza dzwięk, nadaje komunikat, a potem wraca do tego co było.

 

Jak komuś zależy bardzo na podpięciu dzwięku od navi, można wykorzystać wyjście aux w radiu, ale wtedy trzeba ręcznie przełączać się na aux.

 

Jest jeszcze taka opcja: czytnik od navi w schowku ma z tyłu wyjście mini-jack 3,5mm, gdzie możesz podłączyć dodatkowy głośnik. Ja przy najbliższym rozbieraniu deski pójdę w tę stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...