Skocz do zawartości

Legacy I wycieraczka tylnej szyby


NESX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi tylna wycieraczka, silnik sprawdziłem działa jak się podłączy na krótko pod aku ,wycieraczka kreci.Jak podłącze kostkę nie działa.Sprawdzałem czy do kostki dochodzi prąd , niestety nie , wszystkie rzeczy na klapie działają no po za grzaniem szyby ale to tylko dlatego ze odkleiły się przewody od szyby.Rozebrałem plastiki całej klapy żeby zobaczyć jak idzie wiązka i na oko wygląda wszystko ok przewody potem wchodzą w karoserie i tu trop się urywa. Na razie nie chce rozbebeszać wnętrza.

Zastanawiałem się czy przyczyna nie leży przy kierowniczy (włącznik tylnej wycieraczki) ale działa przynajmniej tak mi sie wydaje bo spryskiwacz tylnej szyby pryszcze.

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się zepsuć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kostkę przy kierownicy ?? Jutro postaram się rozbebeszyć wszystkie panele koło kierownicy łącznie z kierownica ( jak dorwę klucz gwiazdkowy żeby wypiąć poduszę )bo klakson tez mi nie działa ale to dla tego ze u mnie ktoś zainstalował kierownice z poduszką :/ i chyba nie podpiął przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem kiere i plastiki nad i pod kierownica.Klaksonu nie naprawiłem bo muszę cała kierownice zmienić :/ Jakiś paprak założył kiere z poduchą nie od tego modelu i nie da się podłączyć klaksonu:( A co do wycieraczki od przełącznika wycieraczek i kierunkowskazów wychodzi wiązka przewodów a na końcu są 3 kostki dwie większe i jedna mniejsza nad pedałami.

Która kostka jest odpowiedzialna za tylna wycieraczkę ??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NESX, skoro przełącznik sprawny, to po wiązce lecisz do wycieraczki i szukasz... po drodze są pewnie 2-3 kostki spinające wiązkę, może gdzieś po drodze coś nie styka lub padł kabel. Nie ma wyjścia, trzeba rozbebeszyć kilka plastików i znaleźć przerwę. Najprawdopodobniejsze miejsce uszkodzenia, to ułamany kabel (wewnątrz izolacji) na zawiasie klapy. Możesz włączyć tylną wycieraczkę na tryb pracy i poruszać wiązką przy zawiasie klapy, może coś drgnie - wtedy wiesz gdzie dokładnie padło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te kostki są ?? to jest istotne, pytam żeby całego wnętrza nie rozkręcać.Tak będzie można przedzwonić miernikiem kable od kostki do kostki.Kablami poruszałem i nic się nie zmieniło.Szukałem manuala do 1 gen wiązki elektrycznej i niestety nie znalazłem :( Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat, bo tez mam problem z tylna wycieraczka. Ale narazie bardziej prozaiczyny. nie moge zdjac tego plastiku z tylnej klapy, zeby dostac sie do silniczka. Nie chcialem na sile tego jakos sciagac, a nie moge zlokalizowac zatrzaskow i sie poddalem... :P Wiec mam pytanie: Jak sciagnac ta pokrywe? Gdzie podwazyc? Czy po prostu na sile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I generacji na siłę ale ostrożnie.Najpierw trzeba wyciągnąć takie 3 kołeczki. Dwa łączenie plastików bocznych i jeden kołek na wysokości mechanizmu wycieraczki (tam gdzie jest montowane ramie wycieraczki tylko od wewnątrz ). A później trzeba szarpnąć za cały plastik i odejdzie.

 

Ja przedzwoniłem miernikiem wiązkę i faktycznie kabel ułamany jest na łączeniu karoseria klapa :( troche to zajęło żeby zdiagnozować teraz czeka mnie najgorsze wymiana kabelka od wycieraczki do kostki i rozprucie całej instalacji elektrycznej :( .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz czeka mnie najgorsze wymiana kabelka od wycieraczki do kostki i rozprucie całej instalacji elektrycznej .

Bez przesady, ja bym wyciął 10-20 cm uszkodzonego kabla i wlutował na miejsce nowy. Wymiana na pełnej długości raczej nie powinna być potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...