Skocz do zawartości

jakie opony?


przemo76

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tylko jeden rozmiar w 17" homologowany, wiec nie masz wyboru :? : 215/55 R17.

Niestety nie jest to popularny rozmiar, przez co jest drogi.

 

Tak BTW:

Mialem drobna stluczke z winy innego kierowcy: pekl kierunek w lusterku i tyle. Dzis pan rzeczoznawca byl na ogledzinach, jedno co robil to spisywal rozmiar opon (zreszt przy ubezpieczaniu AC+OC tez spisywali). Osobisnie nei spotkalem sie z sytuacja, ze TU odmowilo wyplaty odszkodowania ale czytalem o takich przypadkach, dlatego dla swietego spokoju lepiej kupic homologowany rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden rozmiar w 17" homologowany, wiec nie masz wyboru :? : 215/55 R17.

.

sherif nie wiem jak w EU ale US stoją też na : P225/55 R17 95V

 

Nie napisal jaki DM, wiec zakladam, ze taki gdzie mieszkamy :wink:

a jezeli chodzi o USDM i auto MY04 to AFAIR byle jedynie 16, bo to starsza gen jeszcze byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisal jaki DM, wiec zakladam, ze taki gdzie mieszkamy :wink:

a jezeli chodzi o USDM i auto MY04 to AFAIR byle jedynie 16, bo to starsza gen jeszcze byla.

no nie, od 2004 OBK'i stały już na 17"...wiadomo nie wszystkie, w zależności od wersji silnikowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisal jaki DM, wiec zakladam, ze taki gdzie mieszkamy :wink:

a jezeli chodzi o USDM i auto MY04 to AFAIR byle jedynie 16, bo to starsza gen jeszcze byla.

no nie, od 2004 OBK'i stały już na 17"...wiadomo nie wszystkie, w zależności od wersji silnikowej

 

masz jakies zrodlo ?

na cars101 pisza o 16":

"Wheels and tires : 16" alloy with 225/60R-16 M+S Bridgestone Potenza (mud and snow tires)"

http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2004.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisal jaki DM, wiec zakladam, ze taki gdzie mieszkamy :wink:

a jezeli chodzi o USDM i auto MY04 to AFAIR byle jedynie 16, bo to starsza gen jeszcze byla.

no nie, od 2004 OBK'i stały już na 17"...wiadomo nie wszystkie, w zależności od wersji silnikowej

 

 

Tylko H6 miały fabrycznie 17" 215/55/17. Pozostałem wersje 16" 215/60/16.

 

-- 9 lut 2012, o 07:35 --

 

masz jakies zrodlo ?

 

"serwisówka od MY05" :

 

 

dotyczy wersji US.

 

-- 9 lut 2012, o 07:36 --

 

Jest tylko jeden rozmiar w 17" homologowany, wiec nie masz wyboru :? : 215/55 R17.

Niestety nie jest to popularny rozmiar, przez co jest drogi.

 

Tak BTW:

Mialem drobna stluczke z winy innego kierowcy: pekl kierunek w lusterku i tyle. Dzis pan rzeczoznawca byl na ogledzinach, jedno co robil to spisywal rozmiar opon (zreszt przy ubezpieczaniu AC+OC tez spisywali). Osobisnie nei spotkalem sie z sytuacja, ze TU odmowilo wyplaty odszkodowania ale czytalem o takich przypadkach, dlatego dla swietego spokoju lepiej kupic homologowany rozmiar.

 

 

krytycznym parametrem jest nośność opony. Musi się zgadzać z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze pisalismy o MY04, MY05 w US byl juz nowym modelem ...

niech Ci jest, nie będziemy się przepychać ,mi chodziło o poprzednią budę

a zainteresowany też napisał :

samochód outback po 2004 roku...

 

W "naszej" generacji, czyli od MY04 w EU i MY05 to oczywiscie, ze sa 17", bo sam na takich jezdze :wink: . W US dodatkowo byly (niestety) szersze opony, jak sam podales. W poprzednim modelu US (MY04) 17" - brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outback z 2004 europa 2.5

pytałem bo kupiłem koła z oponami 235/45r17 a na zimę mam załozone 16 o rozmiarze zgodnym z homologacją(nie pamiętam rozmiaru ateraz zimno żeby wychodzić :lol: ) i dzisiaj spróbowałem założyć te 17 żeby sprawdzić jak stoi auto na tych właśnie i jest tylko ok 5mm niżej od 16 więc chyba tak zostawie bo opony jeszcze ładne a wcześniej jeździły na forku 2001 s turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outback z 2004 europa 2.5

pytałem bo kupiłem koła z oponami 235/45r17 a na zimę mam załozone 16 o rozmiarze zgodnym z homologacją(nie pamiętam rozmiaru ateraz zimno żeby wychodzić :lol: ) i dzisiaj spróbowałem założyć te 17 żeby sprawdzić jak stoi auto na tych właśnie i jest tylko ok 5mm niżej od 16 więc chyba tak zostawie bo opony jeszcze ładne a wcześniej jeździły na forku 2001 s turbo.

 

to zobaczysz jak bedzie "milo" przy koleinach. Pomijac, ze nie sa zgodne z homologacja to imo zbyt szerokie sa jak na to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outback z 2004 europa 2.5

pytałem bo kupiłem koła z oponami 235/45r17 a na zimę mam załozone 16 o rozmiarze zgodnym z homologacją(nie pamiętam rozmiaru ateraz zimno żeby wychodzić :lol: ) i dzisiaj spróbowałem założyć te 17 żeby sprawdzić jak stoi auto na tych właśnie i jest tylko ok 5mm niżej od 16 więc chyba tak zostawie bo opony jeszcze ładne a wcześniej jeździły na forku 2001 s turbo.

 

 

235/45/17 w OBK MY04 -05 to kompletny nonsens.

 

-- 10 lut 2012, o 08:41 --

 

Tyle, ze pisalismy o MY04, MY05 w US byl juz nowym modelem ...

niech Ci jest, nie będziemy się przepychać ,mi chodziło o poprzednią budę

a zainteresowany też napisał :

samochód outback po 2004 roku...

 

W "naszej" generacji, czyli od MY04 w EU i MY05 to oczywiscie, ze sa 17", bo sam na takich jezdze :wink: . W US dodatkowo byly (niestety) szersze opony, jak sam podales. W poprzednim modelu US (MY04) 17" - brak.

 

 

są ale seryjnie były tylko w wersji H6. Reszta była na 16" z 215/60/16 Geolander G900. Ja zmieniłem na 225/55/16 ponieważ:

1. było najbliżej fabrycznego rozmiaru ( najmniejsze przekłamania )

2. lepiej zachowywał się w zakrętach mimo, że miałem "miękkie" opony.

Na prawdziwych np. Er300 to pewnie byłaby przepaść w stosunku do seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są ale seryjnie były tylko w wersji H6. Reszta była na 16" z 215/60/16 Geolander G900. Ja zmieniłem na 225/55/16 ponieważ:

1. było najbliżej fabrycznego rozmiaru ( najmniejsze przekłamania )

2. lepiej zachowywał się w zakrętach mimo, że miałem "miękkie" opony.

Na prawdziwych np. Er300 to pewnie byłaby przepaść w stosunku do seryjnych.

 

w jakim MY ?

 

Maja one homologacje ?

Imo 215 sa wystarczajace w zakretach, problem pojawia sie w koleinach a przy 225 podobno jest gorzej (opinia serwisu :mrgreen: ) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2.5MT MY06 EU.

Nie miały bo nie muszą mieć. Homologacja głównie odnosi się do nośności opony i tego parametru użytkownik musi bezwzględnie przestrzegać. Szerokość opony regulują przepisy dopuszczające pojazd do ruchu np. nie mogą wystawać poz obrys auta => utrata dow. rej.

 

W koleinach na szerszej oponie zawsze będzie gorzej. Kwestia tylko jakie koleiny. Ja nie czułem żadnej negatywnej różnicy. W zakrętach za to bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2.5MT MY06 EU.

Nie miały bo nie muszą mieć. Homologacja głównie odnosi się do nośności opony i tego parametru użytkownik musi bezwzględnie przestrzegać. Szerokość opony regulują przepisy dopuszczające pojazd do ruchu np. nie mogą wystawać poz obrys auta => utrata dow. rej.

 

W koleinach na szerszej oponie zawsze będzie gorzej. Kwestia tylko jakie koleiny. Ja nie czułem żadnej negatywnej różnicy. W zakrętach za to bez porównania.

 

jestes tego pewien ? Ja slyszalem jedynie o rozmiarze opony. Nawet w moim wniosku o rozliczenie szkody wpisany jest rozmiar, nie index/nosnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...