Skocz do zawartości

Antena radiowa w classicu


Luke Skywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Cała masa trudnych technicznie zimowych wątków, to ja w takim razie celem rozluźnienia skostniałej od mrozu atmosfery...

CZY ktoś z Pań / Panów Posłów grzebał w instalacji antenowej w GT-ku i może jednoznacznie stwierdzić, czy instalacja jest:

- pasywna

- aktywna (wzmacniasz? separator? inne ustrojstwo?)

 

Problem w tym, że radio zachowuje się tak, jakby miało odpiętą wtyczkę antenową. "Złowić" jakąś stację nawet w centrum Wawy bardzo ciężko, nie mówiąc o RDS-ie...

 

Dzięki, pozdrawiam CIEPŁO!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że radio zachowuje się tak, jakby miało odpiętą wtyczkę antenową. "Złowić" jakąś stację nawet w centrum Wawy bardzo ciężko, nie mówiąc o RDS-ie...

 

Też tak miałem. Poprzedni właściciel sugerował wymianę radia, ale jak się okazało to jakieś tandetne głośniczki były dopięte do głównych i dawały przebicia (w czasie jazdy było słychać trzeszczenie). Miały w przewodzie jeszcze jakieś dziwne filtry ale jak wywaliłem to cudo i działa.

 

PS. Bez anteny działa R.Maryja. Taki mają power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stałe. Uważaj na plastikową rurkę, w którą chowa się antena - nie złam jej.

Ja bym Ci proponował wymienić cały kabel na nowy. Jest to relatywnie proste przy pomocy starego kabla - przeciągniesz nim nowy. Jak masz odrobinkę talentu majsterkowego to poradzisz sobie z zakuciem końcówek kabla. Kup sobie kabelek wysokiej klasy - jak najbardziej elastyczny i z bardzo dobrym ekranem - spokój na lata i wygoda w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke, za życzenia nie dziękuję - podziękuję jak będzie po wszystkim :) Kabelek łatwiej wymienia się na cztery ręce. Dwie wyciągają ze słupka stary, a dwie "prowadzą" nurkując pod deską. Koniecznie musisz zadbać o BARDZO SOLIDNE połączenie obu kabli - nie mił byś wesoło jak by Ci się rozłączyły np w słupku... Moim zdaniem najlepiej "obrać" po 5 cm i skręcić wszystko razem, a potem zabezpieczyć izolacją. Tylko nie za grubo bo się zaklinuje i lipa :mrgreen: Pomuczka dasz? ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...