Skocz do zawartości

diesel skacze przy dodawaniu gazu


piotrekl89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam forestera diesla z 2011 roku. Mieszkam w Rzeszowie. Dzisiaj rano wsiadłem do samochodu, zapalił normalnie, ale jak zacząłem jechać to przy dodawaniu gazu zaczął skakać. Czy jest to kwestia zamarzniętego paliwa czy może to być też coś innego i można jakoś to wyeliminować? Pytam, ponieważ mam też VW Golfa IV diesla z 2003 roku i z nim nigdy podobnego problemu nie miałem. Nawet przy mrozach większych od dzisiejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może paliwo zgęstniało i przy dodaniu gazu nie nadąża przepływać przez filtr z odpowiednią szybkością. Jeśli do tego filtr jest już stary to przyczyny się kumulują. To tylko hipoteza, ale warta sprawdzenia. Najlepiej wstawić auto na dzień do ciepłego garażu i sprawdzić czy podobny objaw będzie nadal występował po wyjechaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek diesel chyba generalnie nie lubi zimy, mój jak postoi przez noc jak jest -10 i więcej rano po odpaleniu sygnalizuje usterke silnika kontrolką serwisową i usterke TCS, jak postoi w ciepłym garażu lub po przejechaniu kilkudziesięciu km kontrolki same gasną, nie wiem co jest przyczyną wyrzucania tych usterek i od czego zależy że same znikają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...