Skocz do zawartości

mocowanie lusterka w GTku (type-r)


tamer9

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowe pytanie - jakie śruby mocują lusterko wsteczne w GTku Type R. Poprzedni właściciel ogołocił całe wnętrze wraz z podsufitką i lusterkiem ;) Udało mi się takie lusterko zdobyć, natomiast nie wiem jakimi śrubami je przykręcić: m5 są za duże, a m4 za małe. Czy są to jakieś śruby calowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj trochę więcej danych. Jest tam otwór to podaj mi jego średnicę , zerknę w katalog śrub calowych.

Jak masz śrubę w ręku to goń do sklepu ze śrubami mają tam wzornik zarysu gwintu i suwmiarkę.

 

jakbym miał śrubę na wzorzec, to nie byłoby problemu i nie trułbym na forum ;)

mam tylko lusterko i trzy otworki w blasze przy dachu ;) - nie mam narzędzia by zmierzyć dokładnie otwór, a tym bardziej gwint w nim.

jeśli możesz sprawdzić czy są jakieś standardowe śruby calowe o wymiarach pomiędzy m5 a m4 to byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myślałem że chodzi o lusterko zewnętrzne. W dachu raczej będą wkręty. Japończycy dają większość wkrętów takich samych - różnią się długością.

Wykręć wkręt gdzieś z deski rozdzielczej i przymierz. Wieczorem sprawdzę śruby calowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręty są co 0,5 mm, masz 4; 4.5 oraz 5 mm. Tylko dobrać długość. Są 4,5x10; 4,5x12; 4,5x16 itd

Kupisz chociażby w praktikerze.

 

-- N sty 29, 2012 10:10 pm --

 

Występują w kilku wersjach - wpuszczane z łbem stożkowym i półokrągłe łeb na zewnątrz. Powinno zadziałać.

 

-- Pn sty 30, 2012 8:38 am --

 

3/16" ma średnicę ok 5 mm. Nie widziałem w autach śrub calowych zwłaszcza że w JP jest system metryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

Próbowałem z m5 - nie wchodzą, za grube są. No chyba że nie ogarniam śrubokrętu ;) natomiast m4 są za małe. Może pasowałoby m4,5 (w obi w którym kupowałem nie mieli takich). Co do długości to byłyby chyba 16 z łbem stożkowym.

Sprawdzę w weekend m4,5 (wcześniej nie dam rady bo w delegacji jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...