Skocz do zawartości

Problem błąd skrzyni, trakcji, tempomatu i SI w pozycji [S]


Minio_78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem dzisiaj na trasie od rana z trójmiasta i musiałem sie w Krakowie zatrzymać.

W czasie jazdy na tempomacie, przy 100km/h, wyłączył sie tempomat i na zegarach pojawiły sie: Kontrolka trakcji, skrzynia biegów, i stale mrugają tempomat i oznaczenie od skrzyni. Nie można zmienić programu skrzyni, włączyć tempomatu i oczywiście nie wiem co ze skrzynią. Jadę z małym dzieciakiem więc złapałem się w hotel i czekam jutra aż otworzą serwis. Jak widze są 3 w Krakowie stacje Subaru... Moje auto to wersja 3.0 automat '07.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnym problemem? Zdjąłem klemy akumulatora na 20 minut w nadziei że błędy znikną...nie zeszły...

 

Będe wdzięczny za rade co to może być...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być skrzynia . Kontrolki oznaczają przejście w tryb awaryjny . Może być np. wina jakiegoś czujnika albo katalizatora albo innej pierdoły . Trzeba podłączyć pod kompa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cudownie by było gdyby tylko tego typu problem. Myślałem o wilgoci na wtyczkach itp...

Oczywiście boje sie problemów mechanicznych - patrzałem na postoju nic nie kapie z auta, silnik chodzi równiutko, skrzynia została jak czuje w pozycji - zmienia szybko biegi i sprawnie, na ucho wszystko ok tylko obawiam sie reszty...

 

Jutro rano planuje w Krakowie jakąś diagnostyke...

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciekawa sprawa, dzisiaj rano udałem się do Bełtowskiego w Krakowie - podpieli komputer i wyszło że sprawa była "złej mieszanki, spalania paliwa" - coś w tym stylu. Generalnie może dotyczyć sondy lambda, katalizatora, albo winą mogło być złe paliwo...

Chyba na to bym stawiał bo przed wizytą w serwisie zalałem go pod korek na stacji.

Za Łodzią byłem na Statoilu i zalałem go i chwilke później ten temat wyskoczył.

Dziś zrobiłem już jakieś 150 km, błędy skasowane i wszystko ok.

Serwisant mi powedział że takie błędu pokazuje jak sie sprawa ma tych 3 wspomnianych usterek... Dziwne że wyłącza tempomat i trakcje...

 

Tak by to wygłądało - mam nadzieje że autko będzie dalej dobrze hulało, bo to pierwszy jego numer - chyba za bardzo go chwaliłem:)

 

Dzięki wielkie dla kolegi IRAZU za chęci pomocy i organizacje w Krakowie !

Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...