Skocz do zawartości

Nawiew na przednią szybę


lakoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.

Zauważyłem, że w moim Legacy przy włączonym ogrzewaniu prawie zawsze leci chłodniejsze powietrze na szybę.

Np. przy ustawieniu temp. 27 stopni i nawiewie na szybę i na nogi, powietrze skierowanie na szybę jest dużo chłodniejsze niż na nogi. Nie ma znaczenia czy jest włączona klima czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to usterka czy nie.

Ale jestem sobie w stanie wyobrazić powody dla jakich taki 'ficzer' miałby sens (unikanie nadmiernego wysuszania szyby w dolnej części, unikanie napięć spowodowanych dużym gradientem temperatur). No i ja np. nie lubię jak mi "gorąc" dmucha w twarz ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem sobie w stanie wyobrazić powody dla jakich taki 'ficzer' miałby sens (unikanie nadmiernego wysuszania szyby w dolnej części, unikanie napięć spowodowanych dużym gradientem temperatur).

Też o tym myslałem ale chciałbym mieć pewność. Puki co nie mam możliwości sprawdzenia jak jest w innych egzemplarzach. Denerwujące jest to, że przy ustawieniu na szybę i na nogi temp. np. 27 stopni, w nogi strasznie grzeje, a od szyby lekko chłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie powietrze na szybę zawsze jest chłodniejsze niż to na nogi. W trybie AUTO przełączenie się z nawiewu tylko na nogi na nawiew nogi + szyba jest zawsze odczuwalne w postaci chłodniejszego strumienia :) IMO ma to sens. Podobnie jak poprzednicy - ja też wolę chłodniejsze powietrze "w twarz"*.

 

PS.

http://www.youtube.com/watch?v=eUCibPzJRZo#t=0m18s :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...