Skocz do zawartości

pomarańczowa kontrolka AWD w Legacy kombi h6


owek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.

Dzisiaj w legasiu h6 05r AT wymieniłem 2 przednie opony (oczywiście ten sam rozmiar co tył) tj. Pirelli SottoZero Winter 210 jednakże 2 tylne są z 07r zaś przednie 10r. i teraz zapala się kontrolka AWD.

Przed wymianą było wszystko w porządku pomimo tego, iż z przodu poprzedni właściciel miał oponę na prawym kole Pirelli (taka sama jak tył 34t/07r) zaś na lewym Yokohamę.

Pomocy, co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.

Dzisiaj w legasiu h6 05r AT wymieniłem 2 przednie opony (oczywiście ten sam rozmiar co tył) tj. Pirelli SottoZero Winter 210 jednakże 2 tylne są z 07r zaś przednie 10r. i teraz zapala się kontrolka AWD.

Przed wymianą było wszystko w porządku pomimo tego, iż z przodu poprzedni właściciel miał oponę na prawym kole Pirelli (taka sama jak tył 34t/07r) zaś na lewym Yokohamę.

Pomocy, co się dzieje?

Rozmiar katalogowy nie jest równoznaczny dla wszystkich firm . Mimo takiego samego rozmiaru , to jednak mogą się różnić obwodem . Jeśli masz możliwość , to pożycz na chwilę takie same koła od kogoś i się przejedź . Mozesz na chwilę spróbować dopompować którąś z osi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień zużycia opon jest taki sam z przodu i tylu? Różnica średnicy opon między osiami jest dla napędu niezdrowa. Jak tyko jedna opona była inna, to ta różnica była jeszcze kompensowana przez otwarty przedni dyferencjał, ale środkowy już taki tolerancyjny nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko, o co chodzi z tą kontrolką ponieważ włącza się dopiero po przekroczeniu 60km/h, a do 60 nic się nie dzieje

 

-- Pt gru 16, 2011 7:56 pm --

 

....a tyle się mówi, żeby 4 gumki były takie same ......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.......wiem wiem wiem kasa.....ale później wydatek może być jeszcze większy :x

 

gumki teraz są właśnie takie same no i problem się zaczął, a gdy przed wymianą z przodu była jedna inna opona to wszystko grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w legasiu h6 05r AT wymieniłem 2 przednie opony (oczywiście ten sam rozmiar co tył) tj. Pirelli SottoZero Winter 210 jednakże 2 tylne są z 07r zaś przednie 10r.....

....

gumki teraz są właśnie takie same no i problem się zaczął, a gdy przed wymianą z przodu była jedna inna opona to wszystko grało

 

zrozumiałem, że te z 07 mają już 3 zimy za sobą na aucie a te z przodu prawie nówki, więc IMHO różnica może być już dla AWD znaczna....no chyba, że wszystkie 4 "nówki" tylko inne rocznikowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko, o co chodzi z tą kontrolką ponieważ włącza się dopiero po przekroczeniu 60km/h, a do 60 nic się nie dzieje

Być może (jak masz faktycznie wystarczającą dużą różnicę w średnicy opon), jest to prędkość przy której różnica w obrotach między przednią a tylną osią zaczyna przekraczać granice tolerancji układu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta,

Nie wiem jak jest w H6 ale to chyba tak nie działa . Ja mam 2,5 i jak miałem mało powietrza w kole , to co 20m czułem szarpnięcie jakby korygowało napęd . szczur75,

Gdyby miał rozłączony napęd , świeciła by się kontrolka nawet na postoju . Trzeba zacząć od ogumienia i ciśnień w kołach a potem szukać przyczyny - jeśli nadal będzie coś nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...