Skocz do zawartości

Forester III i CB radio


Kadrowy

Rekomendowane odpowiedzi

Alan 42. Cobra 75 , lub inny ręczniak. Radio mieści się w podłokietniku, otworze na popielniczkę i zawsze można, też schować pod siedzenie i do tego antena Sirio 3-zakresowa i jakby CB nie było. Z zewnątrz nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Intek H-520. Ma auto squelch. Podłącza się antenę zewnętrzną. Oczywiście jakość nie jest taka jak w klasycznych CB radiach. Gdybyś oczekiwał fajnej jakości odbioru, to polecam szukać z ASC oraz RF GAIN (ja miałem kiedyś President Johnny II - jakość bardzo fajna). Ja odpuściłem, gdy przestałem aktywnie uczestniczyć w dyskusjach... :mrgreen: Teraz szybkie pytanko i odkładam :idea:

 

Jest też Alan 42, ale nie miałem okazji sprawdzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam w miejscu popielniczki + zgrabna zabudowa + zewnętrzny głośnik.

Model President Harry II albo III. Nie polecam ukrywania radia poza łatwym zasięgiem - radio powinno być pod ręką, tak aby bezpiecznie regulować wszystko podczas jazdy....

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta.

Zdecydowałem, że w Forku, tak jak w poprzedniej furze chcę radyjko. Trochę szukania, trochę czytania (w tym straszenie, jakie Subaryny to szumogeneratory) i wreszcie wybór: Yosan CB-100. Radyjko chwalone za swoje walory, a co ważne małe i dzielone, osobno centralka i osobny manipulator. No i oczywiście jakiś bat, a raczej bacik na dach. Nie lubię protez, więc wiedziałem, że fabryczna fm-ka wyleci z dachu. Wybór to President Vermont. Dlaczego? Dyskretny wygląd, rozsądna długość, możliwość pochylania w razie potrzeby. W poprzednim aucie był Sirio Tajfun, ale jak nie odkręciłem raz przed wizytą w warsztacie, to lekko przygiął się o dach na podnośniku, a potem się ułamał.

Na początku odkręcamy po cztery wkręty którymi są przykręcone jasne plastiki w bagażniku. Odchylamy je (troszkę trzeba energicznie, ale z wyczuciem szarpnąć, żeby wyskoczyły z zatrzasków). Następnie lekkim szarpnięciem opuszczamy lekko podsufitkę. Trzyma się na trzech zatrzaskach, jak połamiemy to łatwo kupić bo są typowe, dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych. Następnie wkładamy łapę uzbrojoną w klucz płaski 22 między podsufitkę a dach i odkręcamy fm-kę. Jest na 10-cm kabelku, potem kostka, którą odpinamy. W pół godziny w razie czego można przywrócić stan fabryczny. Wkręcamy antenkę CB (ja dałem między nią a dachem kleksa z silikonu). Po wkręceniu antenki wygląda to tak:

df2cf815d94c8c9cm.jpg

 

i tak:

7a84810b1e3dfa39m.jpg

 

Radyjko, jako, że dzielone wylądowało na końcu podłokietnika. Miejsce wymarzone, bo tylko za darmo powietrze tam jeździło. Zamocowane na taśmę z rzepem. Wygląda to tak:

a741f477bd178a5am.jpg

i tak:

54d74e25dc19f995m.jpg

 

zasilanie wzięte z zapalniczki w schowku (ale od spodu, gniazdo jest wolne). Dalej kabel pociągnięty w tunelu i manipulator w półce pod centralną konsolą. Nie muszę dodawać, że umocowany na rzepy. Wygląda to tak:

40994b51da2f42efm.jpg

 

Póki co, to zadowolony jestem z radyjka CB. Nic nie trzeszczy całkiem dobrze działa. Gorzej z FM, bo spliter słabo daje radę. Dałem kawał przewodu pod podsufitkę jak namiastkę anteny, jest lepiej, ale nie tak jakbym sobie życzył. Chyba skończy się antena podklejaną do szyby.

 

I jeszcze jedno. Przy rozbieraniu tunelu korzystałem z filmiku na twojej tubie:

Trzeba tylko dodatkowo odkręcić gałkę reduktora, podważamy lekko cienkim wkrętakiem klapkę z oznaczeniem H-L i odkręcamy jeden wkręt. Reszta prawie jak na filmie.

Przepraszam za przydługi wykład i pozdrawiam.

PS Nie dodałem, że głośnik zewnętrzny pod fotelem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez waldis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...