Skocz do zawartości

Subaru legacy 1, 1.8 nie odpala


Gooz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno Legacy 1 z silnikiem 1.8 4x4.

 

Od razu wiedziałem że samochód nie odpala i nie chodzi silnik. Czytałem gdzieś że silniki są bezkolizyjne albo kolizyjne, mój niestety chyba jest z tej drugiej kategorii. Na start ustawiłem rozrząd bo widać było że ktoś się troszkę pomylił. Samochód pracuje rozrusznikiem i tyle, słychać taki bardzo dziwny dźwięk... niestety nie wiem jak go opisać.

 

Parę pytań - co zrobić jeżeli silnik był kolizyjny i zwyczajnie ktoś odpalił ze źle założonym paskiem rozrządu?

 

Drugie i ważniejsze pytanie, mam silnik 2.2 i 2.0, wiem że są to inne silniki (ej20), czy wiązka elektryczna pociągnie większe silniki czy trzeba przekładać z wiązką?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1,8 i rodzina 2.0 i 2.2 to całkiem co innego. 1.8 to monowtrysk, zapłon na kopułce. W 2.0 jest już pełny wtrysk i bezstykowy zapłon. Trzeba rzeźbić, albo przełożyć wiązkę. Ja bym włożył większy motor - jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że różnica jest, miałem już 2.0 i 2.2, sporo tym się najeździłem i dobrze wiem co i jak. Powiem uczciwie że wyciągałem już wiązkę z subaru 3 razy, wyciąganie tego jest tak straszne że boję się zabrać za wkładanie...

Samochód nie jest dla mnie a dla mojej Asiu, chciałbym żeby miała 1.8, zdecydowanie zależy mi na spalaniu. Miałem 1.8 które było totalnie rozjechane i palił 10 litrów max, zaś 2.0 i 2.2 spokojnie wychodziły poza magiczną granicę...

 

Szczur75 - piszę PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...