Skocz do zawartości

GL z 1998 dziwne zachowanie


Staropramen

Rekomendowane odpowiedzi

auto przestało płynnie przyspieszać, jak tylko obroty spadną poniżej 3 tys. robi się mułowate by po przekroczeniu magicznych 3 tys. dostać nagłego kopa - słowem zachowuje się jak turbo :shock:

 

ale skąd turbodziura w wolnossącym 2.0?

 

dodam, że "na luzie" silnik wkręca się na obroty ładnie i równiutko, a problem wytępuje tylko podczas jazdy :|

 

coś napewno jest na rzeczy bo dawniej się tak nie zachowywał a sprawa pojawiła się nagle, tak jakby się rozchorował w ciągu jednej nocy :(

 

przebieg 213 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staropramen, temat poruszany często

Ty masz jedno pytanie ale łatwiej będzie jak jak odpowiesz na kilka innych:

1. auto zagazowane?

2.wymieniałeś filtry

3. wymieniałeś świece?

4.wymieniałeś przewody WN

5.czyściłeś czujniki: stukowy, położenia wału,?

6.sprawdzałeś jaki wymruguje Ci kod błedów?

7.masz sprawną sondę lambda?

8. w jakim stanie masz katalizatory?

9.sprawdzałeś luzy na przepustnicy?

10.sprawdzałeś czy wszystkie gomowe przewody są całe i nie łapie lewego powietrza?

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek790,

 

1. nie

2. tak

3. nie

4. dwa były wymienione przez poprzedniego opiekuna jakieś 3 lata temu

5. nie

6. gdyby był błąd powinien się świecić check chyba? żadna z kontrolek nie świeci i nie mruga

7. mam nadzieję

8. pierwszy od silnika nie posiada górnej osłony

9. luzów brak

10. nie wiem czy sprawdziłem wszystkie, ale te które widziałem to sprawdziłem i ok

 

dużo możliwości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ...w polsce to się widziało takie rzeczy ,że ktoś usunął diode check....żeby juz nie mrugała...ale to chyba wiadomo bo jeżeli sie nie myle to w pozychi zapłon widac czy się zaswieci i zgaśnie :)

 

-- Cz wrz 15, 2011 9:48 am --

 

wiesz ...w polsce to się widziało takie rzeczy ,że ktoś usunął diode check....żeby juz nie mrugała...ale to chyba wiadomo bo jeżeli sie nie myle to w pozychi zapłon widac czy się zaswieci i zgaśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę kotleta. Zaczęło mulić mój motor, ale wiem dokładnie w jakich warunkach- jak odbierałem brata i jego przyjaciół z obozu, tzn z miejsca zamieszkania przejechałem tankowanym samochodem(ok 0,5 baku 95 pb) 45km i było miodzio:D, ale jak wsiadły jeszcze 4 osoby z bagażami i jak kilka razy mu dałem buta, to zaczęła się przygoda z nierówną pracą(którą swoją drogą już przerabiałem jakieś 500km temu). Tak się zastanawiam, może właśnie takie obciążenie wpływa na błędne sygnały kompa, który wzbogaca wtedy mieszankę, dlatego reset pomaga. Ktoś może to zinterpretować w odniesieniu do swoich doświadczeń??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...