Skocz do zawartości

Nawiew legacy 90


auriga666

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym że przestał mi działać nawiew, tzn przełączając od 0 do 4 nic się nie dzieje. szukałem podobnych tematów ale nic nie znalazłem, jeśli się mylę to przepraszam i proszę o odnośnik do tematu. Jeśli chodzi o więcej info to sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że wszystkie sprawne, wykręcilem też wentylator ale jeszcze go nie sprawdziłem. Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Miernik podłączyłem do przewodu od wentylatora i tu zaskoczenie, przełączajac od 0 do 4 nie było napięcia. tu skończyły mi się pomysły dlatego postanowiłem napisać. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod schowkiem pasażera jest taka kostka wielkości paczki zapałek . Jest w obudowie z blaszki aluminiowej - taka perforowana . Domyślam się że umarła i trzeba wymienić , albo poprawić . Odkręć schowek , to znajdziesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz za rada IRAZU, ale na moj gust przekaznik dmuchawy, pod kierownica, przy ECU, z lewej strony, ksztalt jakby barylki, aluminowo-plasticzana obudowa, latwo namierzyc bo sa dwa takie same, od pompy paliwa i wlasnie od dmuchawy, acha, dostac sie i wypiac je jest tez trudno, nie zrazaj sie, zamien je i sprawdz wtedy czy dziala dmuchawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jutro postaram się spr i napiszę co i jak.

 

-- Pn wrz 05, 2011 8:44 am --

 

już po rannych oględzinach. silnik od dmuchawy na sztywno podłączony do akumulatora działa. próbowałem namierzyć te przekazniki i tu problem. zrzuce zdjęcie bo u mnie są 3. zamieniłem ze sobą 2 od prawej i bez rezultatu. co do tego co napisał IRAZU to nie wiem idzie to jest. także zamieszczam zdjęcie nr2 i 3

 

-- Pn wrz 05, 2011 8:47 am --

 

miało być gdzie a nie idzie. sorki za błędy ale pisze z telefonu i czasem mogę się przejezyczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, te na ostatnim zdjeciu wygladaja zupelnie inaczej niz u mnie, i sa 3 ja mam 2, maja zupelnie inny ksztalt. Byc moze rozbieznosc rocznikowa naszych modeli moze miec na to wplyw, zrobie dzis zdjecia swoich, one sa luzne i do niczego nie przykrecone, luzno sobie wisza

 

Zrob tak jak napisal, odkrec schowek. Niestety IRAZU jak narazie Ci nie pomoze bo znow dostal bana heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie odkręciłem schowek. Nie wiem o którą kostkę chodzi dlatego wrzuciłem zdjecie 1 i 2. (to jest to co mam za nim)

 

-- Wt wrz 13, 2011 6:49 pm --

 

słuchajcie, nie miałem ostatnio czasu i musiało to poczekać. Jednak dzisiaj znowu sie do tego zabrałem bo problem nie został jeszcze rozwiązany. sprawdziłem (bo oczywiście już wszystko rozkręciłem) przełącznik suwakowy raczej jest sprawny bo nie ma w sumie co tam sie zepsuć. Zamieniłem przekaźnik pod kierownica od wentylatora i nic się nie zmieniło więc uznaje że jest sprawny. Zaciekawił mnie fakt, że po podłączeniu miernika do gniazda przekaźnika napięcie było, jednak po podpięciu miernika do bezpieczników, napięcia nie było. (czy nie powinno być tam napięcia). Myślę że coś nie doprowadza prądu do przełącznika. Kolejną rzeczą był brak napięcia na kostce od przełącznika mocy nawiewu. Napisałem wczesniej że przełącznik suwakowy jest sprawny ponieważ po przekręceniu stacyjki włączeniu A/C i przestawieniu suwaka od 1-4 sprężarka klimy się załącza. Jednak wentylator dmuchawy nie. Jest jeszcze jedno, w obudowie pod schowkiem przy wentylatorze znajduje się, coś o kształcie pudełeczka w dziurki, w srodku widać zwoje drutów (do czego to służy, czy to to może być powodem nie włączania sie dmuchawy) Mam nadzieje że mój opis pomoże, mogę wrzucić zdjęcia jakby były potrzebne, zaczyna się robić chłodno i dlatego proszę o pomoc.

 

 

P.S. Nad suwakowym przełącznikiem obrotów dmuchawy mam 3 włączniki. Od lewej: nie wiem do czego służy(?), kolejny to klima i trzeci to obieg wewnętrzny. Od czego jest pierwszy ze strzałką???

 

-- Śr wrz 14, 2011 10:14 am --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...