Skocz do zawartości

Spryskiwacz przedniej szyby


marcinzulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie działą mi spryskiwacz przedniej szyby gdy wciskam przycisk wycieraczki ruszają ale nie słychać pracy silniczka. Być może to wina bezpiecznika ale jest ich tyle w różnych miejscach że niewiem który jest do czego. Może ktoś wie gdzie znajduje sie bezpiecznik do tego silniczka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy działa Ci spryskiwacz tylnej czyby, oraz reflektorów. Co do bezpieczników to ich znaczenie jest rozpisane na spodzie schowka za którym one są. Ale wydaje mi się, że ma on wspólny bezpiecznik z wycieraczkami więc i one by nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec bezpiecznik masz w porządku. Sprawdź czy do pompki w ogóle dochodzi napięcie ;). Jeśli tak to winna będzie tu pompka.

I w tym momencie możesz wyjąć tą od przedniej szyby jak i reflektorów i spróbować przeczyścić. Zdarza się tak że odżyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze nie dziala Ci jak wciskasz przycisk ten z bku dzwigni - a nei jak pociagasz dzwignie do siebei ?

 

wole zapytac - bo ostatnio kilku uzytkownikow narzekalo ze nie dziala spryskiwacz, a tylko ciagneli dzwignie.

 

Co do silniczka - wymontuj zbiornik i zalej troche wody, przeczysc styki i zobacz czy jak podlaczysz na "krotko" to silniczek dziala czy nie, zebys niepotrzsebnie sprawnego silniczka nie wymienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
a tak o drzu zapytam gdzie można dostać na internecie te silniczki bo mieszkam w takim mieście gdzie napewno nie będą mieli

 

bo drobnej adaptacji elektryki (2 kabelki+4złączki) mozna użyć silniczka np od forda fiesty - koszt nówki ~20zł

 

rozmiarami (srednica pompki, srednica króćca) pasuje bez problemu jedynie gniazdo elektryczne jet od góry ale nie przeszkadza to w niczym

 

Witam. Przed chwilą przestały działać mi spryskiwacze przedniej szyby, nie słychać przekaźnika. Chwilowo podpiąłem przycisk od spryskiwania reflektorów pod pompkę przedniej szyby. W czym może być problem?

 

bezpiecznik albo wiązka/wtyczka (zaśniedziałe styki)

 

z tego co pamiętam tam nie ma przekaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem silniczek od przedniego spryskiwacza jakoś w lipcu i w sklepie w wawie zapłaciłem niecałe 40 PLN. Jest to silniczek do Hondy, ale pasuje jak ulał. Jedyna zmiana jaką trzeba było zrobić to na kostce zamienić kabelki. Czas operacji ok. 25 min. :). Aha dla zainteresowanych model silniczka 10W4000JPN

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...