Skocz do zawartości

Forester 2005 2.0 158 KM - Koszty eksploatacji


toyo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odbierzesz to opisz czasem jakieś wrażenia z jazdy i użytkowania. Na Forum chyba nikt nie wypowiada sie na temat nowego OBK 2,5l, jest kilka osób od H6 ale mnie bardziej ciekawi 2,5 bo nikt o tym nie pisał. Auto jest fajne-taki rozsądny kompromis między kosztami użytkowania a osiągami i możliwościami. Na dzis jakbym coś kupował to pewnie właśnie to. Odnośnie jazdy H6 - fajnie też ale skrzynia mi nie odpowiadała, jakby był w manualu jak SPEc B to by było auto super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2l wycisnęli 158 KM gdzie ja mam 165. ........

Wyciska moc się dwojako ............:)

Wygląda .... wygląda..... - marketing ......... Subaru bardziej jest niż wyglądam (......) :wink:

I jak sie jeżdzi OBK 2.5 ? Przy foresterze 2.0 ( ostatnio pożyczyłem na kilka dni MY06 ) efekt jazdy jest przy ok. 4 - 5 k. obrotów i wyżej. .......... Ciekaw jednak jestem jak to jest w OBK 2.5. Sam odbieram MY06 około 20 stycznia.

Jak się jeździ OBK 2.5 - dla mnie rewelka !!!!!!

Przejechałem ok. 8 tys. (3 mies.) i jest to dla mnie auto - więcej niż wymarzyłem.

Z Foresterem 2.0 MY06 miałem do czynienia tylko na jeździe próbnej, ale miałem wrażenie, że trochę mu brakuje - trzeba kręcić.

W OBK 2.5 jest dokładnie to co lubię - już przy 2 tys. obr. powerek jest OK! Nie muszę kręcić wysoko, a wiem że jest duży zapas (4-5 tys. to już aktywna jazda).

Np. - 120km/h - spokojne wyprzedzanie - nie muszę redukować z 5-ki.

Jeżeli chodzi o spalanie (moim zdaniem w Foresiu 2.0 może być większe) to:

- trasa do 120 - 9,2 (raz przejechałem trasę ponad 100km poniżej 100km/h i spalił mi - żenada :wink: - 8 l. z małym ogonkiem - obiecuję, więcej się nie powtórzy :wink: )

- trasa do 140 - 10,2

- trasa do 160 - 11,2

- trasa powyżej 160 - słuchaj szumu paliwa zasysanego ze zbiornika

- trasa powyżej 180 - powyżej 18 l. - wolałem nie patrzyć

- miasto - i tu jest największy problem - w warszawskich korkach - w cieplejszych warunkach było ok. 13.5, teraz w zimę trzeba liczyć 14 nawet do 16

 

...."Subaru bardziej jest niż wyglądam " - to jest to :) - z każdym dniem jest lepiej !!!!! - wygląda tak samo :wink: .

 

Pozdrawiam,

Juliusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foryś ma aerodynamikę lodówki, dlatego przy dużych prędkościach opór powietrza gra b. dużą rolę w spalaniu....

Dobre ... aerodynamika lodówki (mojej żonie bardzo się podoba i ja też chciałem kupić taka "lodówkę"- wyszedł mały upgrade :) (przypadkiem)) ... ,

ale, ale ..... kręcenie silnika też gra dużą rolę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...