Skocz do zawartości

Skrzynia WRX z wersji Japan - pytanie


ts66

Rekomendowane odpowiedzi

Mam WRX wersja USA motor EJ205, chciałbym założyć wzmocnioną skrzynię z wersji Japońskiej WRX-a też z roku 2004, podobno tamte wersje miały 265 koni i skrzynia była wzmacniana przez prodrive. czy to prawda? W związku z tym że mam poczynione pewne modyfikacje i obawiam się że moja seryjna skrzynia nie wytrzyma chciałbym założyć właśnie tą z wersji Japan. Moja skrzynia ma symbol: TY754VV4AA I teraz kilka pytań:

- czy taka skrzynia na pewno ma te same przełożenia?

- czy będzie pasować bez żadnych przeróbek?

- czy możliwe żeby dyfer był też wzmacniany w wersji Japońskiej czy będzie to samo co u mnie?

- czy lepiej po prostu przełożyć wszystko z takiej wersji: skrzynia, wał, dyfer?

- tylko czy moje sprzęgło podejdzie też bez żadnych problemów na wałek sprzęgłowy czy tam jest inny?

 

Nurtujące pytania, ale nie chciałbym zabrnąć w koszta, jak się okaże że jeszcze inne sprzęgło trzeba. Proszę o rady..... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Japonska skrzynia do prodrive?

Jeżeli chodzi o GC8 to nigdy nie słyszałem o współpracy z Prodrive. Jeżeli coś było robione przez Prodrive to szło już na rynek europejski lub tylko Angielski. Nigdy Prodrive nie robił nic co jeździło tylko i wyłącznie po rynku Japońskim.

No chyba, że coś w NewAge się zmieniło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Japonska skrzynia do prodrive?

Jeżeli chodzi o GC8 to nigdy nie słyszałem o współpracy z Prodrive. Jeżeli coś było robione przez Prodrive to szło już na rynek europejski lub tylko Angielski. Nigdy Prodrive nie robił nic co jeździło tylko i wyłącznie po rynku Japońskim.

No chyba, że coś w NewAge się zmieniło :wink:

 

No przecież pisałem że chodzi o WRX z Japoni z roku 2004, nie GC8.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem że chodzi o WRX z Japoni z roku 2004, nie GC8.....

 

No przecież pisałem, że: "chyba że w Newage coś się zmieniło"

 

Odnosiłem się tylko do tego, że Prodrive nigdy nic nie wzmacniało na rynek Japoński. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałem że chodzi o WRX z Japoni z roku 2004, nie GC8.....

 

No przecież pisałem, że: "chyba że w Newage coś się zmieniło"

 

Odnosiłem się tylko do tego, że Prodrive nigdy nic nie wzmacniało na rynek Japoński. :wink:

 

No właśnie też chciałem to potwierdzić, bo podobno w Japońskim WRX model GD było coś tam wzmacniane przez prodrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...