Jump to content

Skrzynia WRX z wersji Japan - pytanie

ts66
 Share

Recommended Posts

Mam WRX wersja USA motor EJ205, chciałbym założyć wzmocnioną skrzynię z wersji Japońskiej WRX-a też z roku 2004, podobno tamte wersje miały 265 koni i skrzynia była wzmacniana przez prodrive. czy to prawda? W związku z tym że mam poczynione pewne modyfikacje i obawiam się że moja seryjna skrzynia nie wytrzyma chciałbym założyć właśnie tą z wersji Japan. Moja skrzynia ma symbol: TY754VV4AA I teraz kilka pytań:

- czy taka skrzynia na pewno ma te same przełożenia?

- czy będzie pasować bez żadnych przeróbek?

- czy możliwe żeby dyfer był też wzmacniany w wersji Japońskiej czy będzie to samo co u mnie?

- czy lepiej po prostu przełożyć wszystko z takiej wersji: skrzynia, wał, dyfer?

- tylko czy moje sprzęgło podejdzie też bez żadnych problemów na wałek sprzęgłowy czy tam jest inny?

Nurtujące pytania, ale nie chciałbym zabrnąć w koszta, jak się okaże że jeszcze inne sprzęgło trzeba. Proszę o rady..... :|

A co ma Japonska skrzynia do prodrive?

Jeżeli chodzi o GC8 to nigdy nie słyszałem o współpracy z Prodrive. Jeżeli coś było robione przez Prodrive to szło już na rynek europejski lub tylko Angielski. Nigdy Prodrive nie robił nic co jeździło tylko i wyłącznie po rynku Japońskim.

No chyba, że coś w NewAge się zmieniło :wink:

A co ma Japonska skrzynia do prodrive?

Jeżeli chodzi o GC8 to nigdy nie słyszałem o współpracy z Prodrive. Jeżeli coś było robione przez Prodrive to szło już na rynek europejski lub tylko Angielski. Nigdy Prodrive nie robił nic co jeździło tylko i wyłącznie po rynku Japońskim.

No chyba, że coś w NewAge się zmieniło :wink:

No przecież pisałem że chodzi o WRX z Japoni z roku 2004, nie GC8.....

No przecież pisałem, że: "chyba że w Newage coś się zmieniło"

Odnosiłem się tylko do tego, że Prodrive nigdy nic nie wzmacniało na rynek Japoński. :wink:

No przecież pisałem, że: "chyba że w Newage coś się zmieniło"

Odnosiłem się tylko do tego, że Prodrive nigdy nic nie wzmacniało na rynek Japoński. :wink:

No właśnie też chciałem to potwierdzić, bo podobno w Japońskim WRX model GD było coś tam wzmacniane przez prodrive