Skocz do zawartości

[Warszawa] - Spoty Forumowe


nor-b

Rekomendowane odpowiedzi

tak nawiązując do tematu - całe oświetlenie dookoła zużywa tyle prądu co jedna winda :) Nowoczesne mają te windy :)
Nieźle! W skali doby/tygodnia/miesiąca czy w jednostce czasu, w której pobiera prąd? Jaki procent doby winda żre prąd, a jaki oświetlenie? Pytam z ciekawości - po prostu mnie zainteresował temat :-)

Podoba mi się ten zaje***szczy fiolecik :-D

Chyba podjadę wieczorkiem w Aleje z aparatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oświetlenie oświetlenie mostu śląsko-dąbrowskiego ile zużywa prądu ? bo ostatnio o tym rozmawialiśmy ze znajomymi i stawiałem na jakieś 5000 wat :?:
Może nie być źle, bo to LEDy... :-)

"Wczoraj Most Śląsko-Dąbrowski rozbłysnął światłem i feerią barw. Wszystko za sprawą 192 nowoczesnych lamp LED, które będą podświetlały konstrukcję mostu.

Na co dzień podświetlenie będzie w kolorze miękkiej bieli, ale przy okazji imprez nad Wisłą most rozbłyśnie pełną gamą kolorów."

Ale ile żrą - nie mam pojecia.

Ktoś napisał w komentarzach do informacji: "informuję, że koszt poboru prądu ledowego oświetlenia to 80zł na dobę." Możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: ale temat się rozwinął... :)

Ja np. w zeszłym roku oświetlałem PKiN przez 24 dni 76 lampami po 3000 W sztuka. Napewno świecił dużo jaśniej no ale na liczniku prądu można było noże ostrzyć :lol: Czyli 656,64 PLN za nocke.

Teraz jest ok 80 lamp ledowych takich Griven Parade D-RGB-5. Każda bierze 20 W więc 80 x 20 W = 1600 W idąc dalej tym tropem 8 godzin świeci więc 8 x 1600 W = 12800 W kosztuje to przez nocke 12,8 x 0,36 PLN = całe 4,6 PLN :D

 

Postęp technologiczny jest niesamowity - czemu nasz rząd zamiast budować elektrownie słoczne i takie tam buduje kolejne elektrociepłownie??? Ale to już inny temat...

 

To rozwiązanie ma tylko jeden minus (którego zresztą nie przewidziała firma, która to montowała). Światła LED się nie grzeją. W zimę regularnie są zasypywane śniegiem i ochroniarze (dawniej cieć) musi biegać i lampki odśnieżać... :lol:

 

Co do mostów to nie wiem, kto to montował...

 

Tyle mojego wywodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja np. w zeszłym roku oświetlałem PKiN przez 24 dni 76 lampami po 3000 W sztuka. Napewno świecił dużo jaśniej no ale na liczniku prądu można było noże ostrzyć :lol: Czyli 656,64 PLN za nocke.

Teraz jest ok 80 lamp ledowych takich Griven Parade D-RGB-5. Każda bierze 20 W więc 80 x 20 W = 1600 W idąc dalej tym tropem 8 godzin świeci więc 8 x 1600 W = 12800 W kosztuje to przez nocke 12,8 x 0,36 PLN = całe 4,6 PLN :D

Postęp technologiczny jest niesamowity (...) To rozwiązanie ma tylko jeden minus (którego zresztą nie przewidziała firma, która to montowała). Światła LED się nie grzeją. W zimę regularnie są zasypywane śniegiem i ochroniarze (dawniej cieć) musi biegać i lampki odśnieżać (...)

Kameleon - dzięki za info - fajne dane. Faktycznie postęp konkretny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nasz rząd zamiast budować elektrownie słoczne i takie tam buduje kolejne elektrociepłownie???

 

 

Bo w naszym kraju jest wiecej wegla niz slonca.

 

masz racje - to zamiast słońca mamy wiatr - więc ... :) ale nie węgla... CO2 to my robimy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z co2 to my robimy ale sobie jaja :mrgreen::mrgreen::mrgreen: spytaj leona lub obejrzyj jego podpis :mrgreen::mrgreen: .

 

Wiatrakow w polsce sie troche stawia ale jeszcze za malo (banki inwestuje dosc sporo w pewne i dlugoterminowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzioba, wiatraki to najgłupszy pomysl jaki może być - koszt inwestycji zwraca się mega długo i gdyby nie ogromne dotacje z UE dla producentów energii ze źródeł odnawialnych to nikt by tego nie budował. Podobnie jest z solarami w Polsce gdzie nie maja one racji bytu bo okres zwrotu nawet przy max. dofinansowaniu jest zbliżony do trwałości solarów. No ale jest parcie na ekologie za wszelką cenę i nikt sie tu z kasa podatników nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w strefie devlopement durable zwrot jest ok 1.5 i jakos sie oplaca. Kolaga ma firme ktora stawia te ustrojstwa i kiedys po pijaku przekonal mnie bo napewno jest z tych ktoeym sie to oplaca. Niestety nie wszysko zapamietalem :oops: musze go dorwac w pojmojacym stanie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem w zeszłym roku konferncje na forum ekonomicznym o źródłach energii.

Porównywano Niemcy z nami - Niemcy wiadomo - za gruy szmal zbudowali całe centra energetyczne - wiatraki i solarki i w tym momencie dopiero mają 35 % energii odnawialnej, co staje się poważnym procentem zasilania kraju bez zakupu węgla itp...

U nas niestety trzeba by było MEGA inwestycji - finansowanie z unii i odliczanie z podatku za ekologie... No ale na takie zabawy to trzeba mieć kasę w zapasie i dławić nadwyżki podatkowe...

 

Ale żeś Hogi offtopa zaczął :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTCZiTGZ - O Tej Co Zwykle i Tam Gdzie Zwykle
Thx :-)

W zasadzie prawie wiem (zdaje sie, że wysoko, ale jeszcze pod dachem, na parkingu GalMoku), a jakbym nie wiedział, to po hałasie boxerków pewnie i tak bym trafił :twisted: ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem w zeszłym roku konferncje na forum ekonomicznym o źródłach energii.

Porównywano Niemcy z nami - Niemcy wiadomo - za gruy szmal zbudowali całe centra energetyczne - wiatraki i solarki i w tym momencie dopiero mają 35 % energii odnawialnej, co staje się poważnym procentem zasilania kraju bez zakupu węgla itp...

U nas niestety trzeba by było MEGA inwestycji - finansowanie z unii i odliczanie z podatku za ekologie... No ale na takie zabawy to trzeba mieć kasę w zapasie i dławić nadwyżki podatkowe...

 

Ale żeś Hogi offtopa zaczął :P

Nie jest to prawdą co piszesz. :wink:

http://www.iea.org/stats/electricitydat ... RY_CODE=DE

 

-- 2 lut 2011, o 03:04 --

 

dzioba, wiatraki to najgłupszy pomysl jaki może być - koszt inwestycji zwraca się mega długo i gdyby nie ogromne dotacje z UE dla producentów energii ze źródeł odnawialnych to nikt by tego nie budował. Podobnie jest z solarami w Polsce gdzie nie maja one racji bytu bo okres zwrotu nawet przy max. dofinansowaniu jest zbliżony do trwałości solarów. No ale jest parcie na ekologie za wszelką cenę i nikt sie tu z kasa podatników nie liczy.

Na szczescie ekolodzy gadaja i nic nie robia a nowy blok na wegiel w bełchatowie zaraz bedzie otwierany. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...