Skocz do zawartości

Remont silnika


w3rti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Razem z kolegami z Politechniki chcemy reanimować Subaru Justy. Planujemy zrobić w nim gruntowny remont silnika i przy okazji trochę wzmocnić motor. Robił może ktoś z Was taki remont? Jakie dać tłoki, ile splanować głowice, co ogólnie warto byłoby zrobić? Chcemy uzyskać moc ok. 100 koni( najlepiej już przy 5000 obrotów) oraz przynajmniej 150 Nm i żeby silnik był niezawodny, bo jednak w rajdach niezawodność to bardzo ważna cecha.

Myślimy o wymianie kolektora by auto ciągnęło z dołu, znacie jakieś magicznie rozwiązanie, które spełni są funkcje( coś jak w CC kolektor 4-2-1).

Jakie modyfikacje jeszcze polecacie ?

Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie robiłem profi remont u Lewena w justy wał pierwszy szlif nowe tłoki na pierwszy szlif (tłoków szukałem 3 lata) dodatkowo azotowany wał. Całkowity remont głowicy. Nowe gumki zaworowe, nowe zawory, głowica splanowa itp.

Nie pamiętam już dokładnie, ale koszty remontu samego silnika to chyba ponad 2 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy uzyskać moc ok. 100 koni( najlepiej już przy 5000 obrotów) oraz przynajmniej 150 Nm...

...ja widzę tylko doładowanie... by turbo lub kompresor... sam remont tylko "przygotuje" jednostkę pod mody ...wyłącznie modyfikacja głowicy, dolotu i wydechu nie da takich parametrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chcemy uzyskać moc ok. 100 koni( najlepiej już przy 5000 obrotów) oraz przynajmniej 150 Nm...

...ja widzę tylko doładowanie... by turbo lub kompresor... sam remont tylko "przygotuje" jednostkę pod mody ...wyłącznie modyfikacja głowicy, dolotu i wydechu nie da takich parametrów...

Z tego co pamiętam to Konrad mówił, że miał 100 koni wolnossące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...