Skocz do zawartości

outback H6


desiderio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy OBK H6 - ma pasek czy łańcuch rozrządu?? kiedy wymiana ???

Dlaczego nie polecacie opcji OBK z NAVI - czy jak pojadę w strefę zachodnią będzie działała

poprawnie??

Desiderio

Łańcuch, o ile wiem.

 

Navi w Subaru kosztuje obecnie € 2’500,-, czyli ok. PLN 10’000 . Otrzymujesz za to szybko działającą nawigację z dużym, dotykowym ekranem (acz kiepsko widocznym w słońcu) i mapą EU (niepełną) ale bez mapy Polski.

 

Za te same pieniądze możesz kupić specjalizowany, przenośny GPS (Garmin, TomTom) – max. 4-5 tys. PLN z mapami EU i Polski, zapłacić za wbudowanie tego GPSa w konsolę samochodu (niektóre warsztaty robią to tak, że mucha nie siada) i jeszcze zostają Ci pieniądze na mapy Europy wschodniej – do Garmina (TomToma nie znam) można dostać routowalne mapy Ukrainy, Słowacji, Czech, Węgier, Chorwacji, Słowenii, B&H i częściowo Rosji. Ponadto, dostępne są niekomercyjne mapy turystyczne ze szlakami i drogami wybitnie nieutwardzonymi, plus bazy POI (np. bazy fotoradarów w całej Europie, z ostrzeganiem przed zbliżaniem się do takiego punktu…).

 

Zalety oryginalnej Navi w Subaru:

- oryginalne „wbudowanie” w konsolę

- duży, dotykowy ekran,

- szybki procesor/algorytm

 

Zalety przenośnego GPSa:

- aktualne, szczegółowe mapy EU (lepsze niż w Subaru)

- aktualne, szczegółowe mapy Polski i krajów Europy wschodniej (nieosiągalne przez następnych kilka lat w Subaru)

- mapy „rekreacyjne” całej Europy (nieosiągalne w Subaru)

- bazy POI (nieosiągalne w Subaru)

- lepsze (choć mniejsze) wyświetlacze (w niektórych Garminach z automatycznym dostosowaniem jasności ekranu do oświetlenia słonecznego – wierz mi, bardzo pomocne w samochodzie)

- możliwość zabrania GPSa z samochodu i wykorzystania go poza samochodem (niezależne zasilanie) w mieście czy terenie (bardzo przydatna funkcja - tak dla amatorów wędrówek pieszych czy rowerowych, jak i dla znalezienia samochodu zaparkowanego „gdzieś” w zwiedzanym mieście).

 

Reasumując: Zakup samochodu z wbudowaną nawigacją jest, moim zdaniem, w obecnej sytuacji bezsensowny.

 

Pzdr.

Gal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi - szczególnie wyczerpujacą - GALOWI

Mówiłeś ostatnio na temat regulacji jasności podświetlenia klawiszy fukcyjnych

czy one reagują na stopień oświetlenia zewnętrznego ?

szczególnie ten ekran z NAVI czy w nocy można go przyciemnić aby nie raził??

U mnie w Saabie jest czujnik jasności w kabinie i w zależności od stopnia

jasności przyciemnia i rozjaśnia całość.

Jest oczywiście odddzielna regulacja wyjsciowego stopnia oświetlenia.A jak to działa w OBK ??? czy nie razi w oczy ??

Pozdrowionka Desiderio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, Galu...

jeszcze jedno - jak radzisz sobie z załadowanym bagażnikiem powyżej rolety??

czy zakupiłeś tzn. czy jest dostępna kratka oddzieląjąąca przedział

pasażerski od bagażnika....

w sklepie SIP nie ma jej a na stronie- subaru .de - jest w ofercie - jakie Twoje zdanie

na ten temat ???

dociekliwy Desiderio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBK nie ma automatycznej regulacji podświetlenia klawiszy/wyświetlaczy, choć jest czujnik światła - ale jest wykorzystywany tylko do klimatyzacji :roll: .

Wyświetlacz nawigacji ma dwa stopnie podświetlenia - dzienny i nocny. Natężenie każdego z nich może być wstępnie ustawione.

Pozostałe podświetlenia klawiszy/wyświetlaczy są regulowane tradycyjnie - bezstopniowym pokrętłem.

Kiedyś zakładałem siatki nad tylnymi fotelami, ale później z tego zrezygnowałem. Nie lubię jeździć z bagażnikiem załadowanym powyżej pokrywy, więc tego unikam. Jeżeli muszę wziąć więcej bagaży, np. przy wyjeździe rodzinnym na narty, to zakładam trumnę 650 litrów i po kłopocie.

 

Ale jeżeli potrzebujesz takiej siatki, to jestem pewien, że SIP może Ci ją ściągnąć, albo kup sam w Niemczech przy jakiejś okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...