Skocz do zawartości

Jakie głośniki przód w 98-03 ???


chriss1971

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Dokopuje  temat bo wreszcie  biorę się  za zamówienie głośników,  do przodu już sprawdziłem że muszą  być 160 mm na 45 mm bo głębsze  nie wejdą  a ta głębokość  jest już  z oryginalnym dystansem clariona i nie ma miejsca na większy  dystans. Idealnie do tego pasuje JBL 6500 odseparowany z tweeterami mocowanymi podobnie jak od clariona ale zamiast śrubki  maja wystający gwint. Teraz nie wiem co do tyłu zamówić  bo nie mogę zdjąć  osłony  głośnika  z półki  a nie chce na siłę  ciągnąć  by czegoś  nie urwać. Ktoś wie jakie tam głośniki osadzone? Jaki rozmiar i czy dwudrożne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Dokopuje  temat bo wreszcie  biorę się  za zamówienie głośników,  do przodu już sprawdziłem że muszą  być 160 mm na 45 mm bo głębsze  nie wejdą  a ta głębokość  jest już  z oryginalnym dystansem clariona i nie ma miejsca na większy  dystans. Idealnie do tego pasuje JBL 6500 odseparowany z tweeterami mocowanymi podobnie jak od clariona ale zamiast śrubki  maja wystający gwint. Teraz nie wiem co do tyłu zamówić  bo nie mogę zdjąć  osłony  głośnika  z półki  a nie chce na siłę  ciągnąć  by czegoś  nie urwać. Ktoś wie jakie tam głośniki osadzone? Jaki rozmiar i czy dwudrożne ?

Ja z przodu mam hertz uno k165. Z dystansem dedykowanym do forestera sg.

 

Jakie dystanse zastosować na tył ?

Rozstaw śrub jest taki jak z przodu ale wysokość dystansu jest za duża. Przez co boczek odstaje.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w legacy II tego problemu nie ma , już jestem po wyjęciu tylnej kanapy i dostałem się do głośników w półce. Głośniki są zamontowane identyczne jak w drzwiach przednich , tez 160 mm niskie 45 mm ale bezpośrednio do blachy beż żadnych dystansów. Dobrze że w pracy rano nie szarpałem osłon bo są przykręcone do półki. Teraz mam pytanie czy kupić do tyłu na półkę dwudrożne  czy pojedyncze ?  ktoś coś wie na ten temat jakie w półkę wkładać ? Czy włożenie dwudrożnych nie będzie przerostem formy nad treścią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przodu dałem głośniki Excursion 165mm + dystanse od forka przykręcone do drzwi na wkręty. Wybrałem te głośniki gdyż pasowały idealnie. "Syczki" weszły w oryginalne maskownice Subaru ( przy lusterkach ), przykleiłem je na klej na gorąco. Z tyłu próbowałem zamontować też 165mm na cienkich dystansach, niby wszystko weszło, ale wyglądało na to, że membrana będzie dotykać boczka drzwi co odbije się na jakości dzwięku. Zamontowałem więc mniejsze 135mm, przykręciłem je do dystansów, które zrobiłem ze starych, oryginalnych głośników. 20180619_103158.thumb.jpg.f74e031e0cb74e1f01c840d4e9531028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, przemyslawn napisał:

przykręciłem je do dystansów, które zrobiłem ze starych, oryginalnych głośników. 

Super patent :)

A ja już jestem po złożeniu zamówienia i jednak na tył idą dwudrożne JBL CLUB 6520 a do przodu odseparowane JBL CLUB 6500C  tak wiem że to głośniki 3 ohm ale bez obaw nie będę radia katować  i podnośnic w nim basów i levela na maxa  oraz głośności na full co by nie przegrzewać go i końcówki mocy a jak finanse pozwolą to kiedyś tam  docelowo pod fotel poleci Sony XM-4GS i wytłumienie drzwi i wtedy JBLki pokażą co potrafią ze swoją skutecznością 92 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...