Skocz do zawartości

Jazda Laegacy '95. Rady ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Legacy kombi r. 95 2.0L z reczna skrzynia. Wczesniej nie jezdzilem nigdy subarakiem, nie mam zadnego manuala i mam w zwiazku z tym pewne pytania:

1. Jakich obrotów silnika sie trzymac przy normalnej jezdzie ? Na razie trzymalem sie 1500 do 2000, ale ciekaw jestem jak sie to ma do zuzycia paliwa, momentu, wlasciwego smarowania itd.

2. Jakie wlasciwie jest przelozenie po załączeniu reduktora ? Jak go sensownie uzywac na drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotter, AD1) - troche nisko... tzn poki obroty te sa przy malym obciazeniu (co sie przenosi na wychylenie pedalu gazu) to jeszcze OK... ale jezeli zmusza Cie do wciskania w podlodze to lepiej wrzucic nizszy bieg i wskoczyc na 3000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak najbardziej OK... jak czasami jade w plynnym korku to tez zapinam wyzszy bieg i trzymam niskie obroty przy niskim obciazeniu... Mialem kiedys economizer w BMW wiec wiem jak ladnie kladlo to wskazowke w kierynku 0 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

AD1. Ja szczerze mówiąc, to bardziej słucham silnika niż patrzę na obroty. Zależy od sytuacji. Normalnie jeżdżę w zakresie 2000 do 3500rpm'ów czasami wyżej. Hmm, może dlatego nigdy nie zszedłem poniżej 9,9l/100km (to było w zimie, w snieżycy i nie więcej niż 60km/h)

AD2. Reduktor generalnie służy do trudniejszego terenu i ciągania np. przyczep. Podobno dobrze sie sprawdza w korkach. Ja sie czasami wspieram nim przy wyprzedzaniu, ale trzeba uważać, żeby nie przekombinowywać z relatywnie zbyt długim podejmowaniem decyzji: czy włączę reduktor, czy też zredukuję bieg, bo to zamiast skrócić manewr może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Generalnie jak wszystko, to też musi być używane z głową.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...