Jump to content

forester 25 xt import USA


mcmal

Recommended Posts

Witam, może ktoś miał podobny problem, sprowadziłem forestera z usa 2007 rok, pojawiła się kontrolka check engine, komp w ASO pokazuje, za bogata mieszanka paliwowa i tyle nie potrafią poradzić jak temu zaradzić, po wykasowaniu błedu przez kilka dni jest okej i później znowu się zapala, obroty okej, nic nie szarpie, generalnie różnica w prowadzeniu jest minimalna, gdyby jednocześnie nie zapalała się kontrolka tempomatu i kontroli trakcji to bym się tym nie martwił a tak auto chodzi w trybie awaryjnym

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja właśnie walczyłęm z podobnym tematem. Tyle że mam Forka 2007 bez turbiny, z Europy i zagazowanego Yako Power :) Możesz przeszukać inne posty związane z CE, u mnie problem był taki:

 

Podczas wymiany żarówek trzeba było odłączyć akumulator. Po resecie pamięci i przełaczeniu się auta na LPG ( a może to tylko zbieg okoliczności ) w sykoczył Check Engine i aouto zgasło. Na benzynie jeździło normalnie, ale CE ( po kolejnym razie ) już nie gasł.

Diagnoza byla taka:

 

1. Odczytanie błędów wskazało na problem z wtryskiwaczem na pierwszym cyclindrze - okazało się że podawał za dużo gazu. Wymiana wtrysku, usunięcie błedu, regulacja i po temacie. ALE !!

2. Zgodnie z sugestiami forumowiczów wyczyszczona została też przepustnica ( mam przejechane ok. 99 K km ) - rzeczywiście była zapaprana .

 

Nie wiem ile km Twoje auto już przejechało, ale może właśnie u Ciebie to ( brudna przepoustnica i wyskakuje bład nmieszanki ) jest przyczyną..

 

Pzdr, JarekJ

Link to comment
Share on other sites

2. Zgodnie z sugestiami forumowiczów wyczyszczona została też przepustnica ( mam przejechane ok. 99 K km ) - rzeczywiście była zapaprana .

 

Mam mniej więcej coś podobnego jest i u mnie, tylko u mnie nie wyskakuje żaden błąd. Wymieniłem akumulator, planuje zmienić świece i także wyczyścić przepustnicę. Ale moje pytanie jest takie ile kosztuje czyszczenie przepustnicy plus minus - w serwisie i poza serwisem? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ale moje pytanie jest takie ile kosztuje czyszczenie przepustnicy plus minus - w serwisie i poza serwisem? Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

 

Ja w ASO zapłaciłem 300 zł w ubiegłym roku :evil:

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Kolego , chodziło mi tylko o rząd wielkości.

 

-- 25 lis 2011, o 21:06 --

 

Wyczyściłem przepustnicę, była b.brudna, ale też b.pomogło.

Realna cena tego, to moim zdaniem około 100 - 150 złotych:

- 50-100 zł robocizna ok. 30 - 40 minut,

- 50 zł płyn do czyszczenia, idzie ok. pół pojemnika który kosztuje ok. 80-100 zł

Czyszczenie robiłem przy przebiegu ok. 90 tys., lecz rzeczywiście było ono nieodzowne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...