Skocz do zawartości

Pytanie o gumy stabiliztora


lisek116

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

mam pytanko do znawców tematu

mam zamiar wymienic gumy stabilizatora na poliuretany (te czerwone) ale na stronie ""bikopura" są tylko do modelu starszego (do2007r).

na pierwszy żut oka wyglądaja podobnie , i tu nasuwa mi sie pytanie czy zawieszenie stabilizatora jest to samo

co w tribece przed liftem. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że nie poczujesz znaczącej różnicy poza trwałością- mam w innym aucie czerwone poliuretany o innej konstrukcji niz OEM i może minimalnie pewniej auto się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poczujesz znaczącej różnicy

a ktokolwiek testował na Tribece... :idea: :?:

Pytam bo te poliuretany przód są na 25mm a poprawione gumy do Tribeki są na przód 23,5mm i z kołnierzem (OEM poprzedni był na 24mm i bez kołnierza), poliuretany też kołnierza nie mają a stąd w Tribece bierze się pewne skrzypienie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem stockowo

1184715738

lemy.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us (po lewej)

Zaś moje poliuretany zaprojektowane przez praks

http://i676.photobucket.com/albums/vv122/Mariusztaz/DSC03468.jpg

również ten po lewej :)

 

O ile lemfordery potrafiłem załatwić w pół roku, to na praksowych lece drugi rok i chyba niejeden wahacz by przeżyły :)

Co do montazu- oczywiscie nie ma co podchodzic bez prasy hydraulicznej, w wahacz weszly BARDZO na styk a same wlozenie wahacza w sanki to 2h zabawy... Robota byla masakryczna, ale radość niezła, jak tydzień później na przeglądzie diagnosta powiedział, że dawno nie widzial na szarpakach tak spasowanego zawieszenia :mrgreen:

Pierwszych kilka dni trochę skrzypiało (kołnierz metalowy o gniazdo w wahaczu) ale potem przestało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...