Jump to content

Pytanie o gumy stabiliztora

lisek116

Recommended Posts

witam .

mam pytanko do znawców tematu

mam zamiar wymienic gumy stabilizatora na poliuretany (te czerwone) ale na stronie ""bikopura" są tylko do modelu starszego (do2007r).

na pierwszy żut oka wyglądaja podobnie , i tu nasuwa mi sie pytanie czy zawieszenie stabilizatora jest to samo

co w tribece przed liftem. :|

Osobiście myślę, że nie poczujesz znaczącej różnicy poza trwałością- mam w innym aucie czerwone poliuretany o innej konstrukcji niz OEM i może minimalnie pewniej auto się prowadzi.

nie poczujesz znaczącej różnicy

a ktokolwiek testował na Tribece... :idea: :?:

Pytam bo te poliuretany przód są na 25mm a poprawione gumy do Tribeki są na przód 23,5mm i z kołnierzem (OEM poprzedni był na 24mm i bez kołnierza), poliuretany też kołnierza nie mają a stąd w Tribece bierze się pewne skrzypienie :idea:

No ja miałem stockowo

1184715738

lemy.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us (po lewej)

Zaś moje poliuretany zaprojektowane przez praks

http://i676.photobucket.com/albums/vv122/Mariusztaz/DSC03468.jpg

również ten po lewej :)

O ile lemfordery potrafiłem załatwić w pół roku, to na praksowych lece drugi rok i chyba niejeden wahacz by przeżyły :)

Co do montazu- oczywiscie nie ma co podchodzic bez prasy hydraulicznej, w wahacz weszly BARDZO na styk a same wlozenie wahacza w sanki to 2h zabawy... Robota byla masakryczna, ale radość niezła, jak tydzień później na przeglądzie diagnosta powiedział, że dawno nie widzial na szarpakach tak spasowanego zawieszenia :mrgreen:

Pierwszych kilka dni trochę skrzypiało (kołnierz metalowy o gniazdo w wahaczu) ale potem przestało