Skocz do zawartości

Wydech po raz n-ty


Stach83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdecydowałem się na zakup całego układu wydechowego do imprezy GT z 96 roku.

Przeczytałem sporo tematów o wydechach i zawsze przy tej okazji pojawiało się pojęcie remapu i przeładowywania turbiny.

Dalej wyczytałem, że w GT-ku z 96 roku nie da się zrobić remapu (bez konieczności zmiany sterownika).

Moje pytania to:

- czy jak zmienie wydech i nie zrobie remapu to będzie coś źle?

- jak będzie turbina przeładowywać czy bez MBC lub EBC da się zmniejszyć ładowanie?

Jeżeli coś źle piszę, to proszę mnie poprawić. Jestem w tym "Świeżynka" :)

Pozdraiwam,

stach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT z 96 jest niemapowalny. Jeśli zmienisz wydech i nie będziesz szalał ze średnicą nowego, nic się nie będzie działo.

Możesz się jeszcze bawić w wymianę restryktorów, ale chyba lepiej mbc kupić? Toż to grosiki kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie przelot - DP 3'' przechodzący w 2,5'' do konca bez katów, back box H&S z końcówką 4,5'

 

Tydzień temu założyłem identyczny do mojej wanny MY98 ( pięknie gada :D ), ładuję mi teraz 1,1 bara w peaku, wcześniej było 0,9. Mam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu założyłem identyczny do mojej wanny MY98 ( pięknie gada ), ładuję mi teraz 1,1 bara w peaku, wcześniej było 0,9. Mam się martwić?

No to się cieszę jeszcze bardziej, bo na żywo nie słyszałem. Nie za głośny po północy? :)

A z tym pytaniem o ładowanie to nie do mnie. Też chciałbym wiedzieć ile jest bezpiecznie dla takiego leciwego motoru...

Stachu masz zegar Turbo?

Zamówiłem Auto Gauge SM. Wyczytałem gdzieś tu na forum, że niby pasztetowy, ale ponoć już na silniczku krokowym i dają radę.

Wtedy MBC i sam zmniejszasz doładowanie.

Jakiś konkretny model jest polecany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie przelot - DP 3'' przechodzący w 2,5'' do konca bez katów, back box H&S z końcówką 4,5'

 

Tydzień temu założyłem identyczny do mojej wanny MY98 ( pięknie gada :D ), ładuję mi teraz 1,1 bara w peaku, wcześniej było 0,9. Mam się martwić?

 

Do momentu jak się nie przejedziesz z szerokopasmówką w zadku i nie pomierzysz AFR to się martw. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na żywo nie słyszałem. Nie za głośny po północy? :)

Jest idealnie, chociaż na trasie trochę głośny ale to kwestia przyzwyczajenia, ostatnio byłem w wawie i w powrotnej drodze już mi nie przeszkadzał :D Dziś mnie na mieście policja zatrzymała i się pytają "a co tak głośno? Ja mówie że to Subaru i tak ma! A oni - Aha.... hehe. Pod koniec tygodnia wrzucę film w dobrej jakości to posłuchasz sobie.

 

Zamówiłem Auto Gauge SM

Też mam taki i jest ok, od wielu osób tez to słyszałem.

 

Do momentu jak się nie przejedziesz z szerokopasmówką w zadku i nie pomierzysz AFR to się martw.

Muszę ogarnąć sprawę. A jaki wynik powinien mnie zaniepokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu jak się nie przejedziesz z szerokopasmówką w zadku i nie pomierzysz AFR to się martw.

Muszę ogarnąć sprawę. A jaki wynik powinien mnie zaniepokoić?

 

W bardzo (a nawet bardzo bardzo) dużym uproszczeniu - jeśli na doładowaniu masz 12 i więcej, to się bój. Na podciśnieniu 14-15 jest ok, przy 14,7 mieszanka spala się całkowicie.

Bój się też swojej pompki paliwa, ma ponad dekadę i na pewno nie podaje tyle co nowa. Kiedyś kupiłem używaną z Sti i dziękuję Bogu za zegarek EGT :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...