Skocz do zawartości

Poradnik kierowcy, cz. X : omijanie korkow


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem, ze ostatnimi czasy Krakow jest makabrycznie zakorkowany. Taka sytuacja sklania do szukania nowych drog i rozwiazan (szukanie tych drugich troche dlugo trwa, bo do tej pory nikt nie wymyslil latajacego samochodu).

Dlatego tez, jesli znacie jakies dobre skroty, to podzielcie sie swoja wiedza. Dotyczy to nie tylko KRK, ale rowniez innych miast (np. Pcim Dolny) i ew. wsi (np. WAW).

 

Pomoca moze sluzyc http://plan.naszemiasto.pl/plan_krakow.html - to dla tych, ktorzy slowa chca wesprzec graficzna prezentacja. Na tej stronie znajduja sie tez plany innych miast.

 

I tak na dobry poczatek:

 

Okolice ronda mogilskiego sa ostatnimi czasy strasznie zapchane ze wzgledu na przebudowe Lubicz przy dworcu (na rysunku czarny prostokat - martwa strefa). Tam, szczegolnie w godzinach 7.30 - 9.00 oraz 16.00 - 17.30 nic sie nie rusza. Dlatego, jesli ktos chce dojechac z kierunku Opolskiej/Pradnik w okolice Beliny-Prazmowskiego albo, tak jak ja, do Akademii, warto skorzystac z tej nowej drogi, ktorej nazwy nie znam i na mapce musialem ja sam dorysowac i ktora odchodzi od 29.Listopada na wysokosci cmentarza Rakowickiego. Nie rozpedzajcie sie jednak za daleko i nie wjezdzajcie na wiadukt, tylko zjedzcie na dol w kierunku parkingu przy dworcu. Tam jest takie fajne rondo(zaznaczone czerwona strzalka, na ktorym mozna zawrocic, pojechac znow na 29 Listopada, a nastepnie skrecic w prawo w Rakowicka. Jadacym od centrum proponuje oczywiscie wykonac tylko ten ostatni manewr.

Mam nadzieje, ze to w miare zrozumiale jest i zapraszam to kolka wspolnej pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...