Skocz do zawartości

check engine 22 forester


leoul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Problem mam połowicznie rozwiązany.

 

Wymieniono mi czujnik spalania stukowego oraz sondę lambda, która miała zwarcia.

Check engin juz nie daje o sobie znać jest OK

 

Pozostało mi wymienić przewody wysokiego napięcia.

Szukam takich przewodów (mam cewkę po prawej stronie silnika) zamawiałem zamienniki i nic zupełnie nic nie pasuje.

Będę w czwartek w Warszawie, gdzie mógłbym od ręki dostac takie przewody! Serwisy mówią, że czekac trzeba 1,5 tygodnia :/ i ceny róznież mają mało przystepne.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepnę się do tematu

Również wywala mi błąd 22.

Wymieniłem kable i świece i nadal to samo. Jak już się rozgrzeje to gaśnie. Na odpalonym silniku gdy dotknę kable lub cewke kopie prądem. Od czego zacząć wymiane?? Od czujnika, cewki czy sondy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu

Również wywala mi błąd 22.

Wymieniłem kable i świece i nadal to samo. Jak już się rozgrzeje to gaśnie. Na odpalonym silniku gdy dotknę kable lub cewke kopie prądem. Od czego zacząć wymiane?? Od czujnika, cewki czy sondy??

 

 

Witam,

jak poszukasz moje wątki to znajdziesz identyczny.

Najlepiej nic nie rób i olej temat, jeśli check Cię nie denerwuje. Mnie trochę denerwował i postanowiłem, że zrobię myk, jak nie zadziała, to już niech sobie świeci. No i jak na razie to działa. Mianowicie, do odkurzacza "dorobiłem" bardzo cienki wężyk by mi się zmieścił w tej plątaninie pod maską i dotarł do czujnika spalania stukowego. Odkurzaczem zmiotłem cały syf z tego czujnieka, a potem dodatkowo sprężonym powietrzem przeczyściłem czujnik i wokół niego (rób to na zimnym silniku). I od miesiąca się nie świeci. na 99,9999999% wszystko masz okej z samochodem, nie licząc zasyfionego lub uszkodzonego czujnika. Jak nie ma to wpływu na pracę samochodu, nie czujesz różnicy, olej temat.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak no właśnie, że ma. Jak sie pali, zwłaszcza na zimnym, to w czasie jazdy przerywa i szarpie (lekko)

 

O cholerka, u mnie ewidentnie był problem z czujnikiem. Nie było różnicy w jeździe. Zatem szukaj... Nie musisz koniecznie szukać w forum Forestera, Impreza i inne to te same problemy i rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...