Skocz do zawartości

Wygnieciona gąbka fotela STI


Marcin Kierkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem w postaci wyniecionej/wykruszonej gąbki fotela kierowcy w moim wrx. Jest to na boczku siedziska. Byłem u tapicera i powiedział kup se pan nowy fotel za dużo roboty. Drugi aj panie ja to mam tyle roboty że pierodłami się nie zajmuję.

Więc postanowiłem sam zadziałać. Czy ktoś miał podobny problem i samodzielnie coś przy tym robił?

 

Foto poglądowe w którym to miejscu. Tam gdzie strzałka czuję, że jest mniej wypełnienia i jak docisnę czuję metal.

 

0702impp12z252b2002suba.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Może ktoś z jest z woj Lubuskiego ew Dolnośląskiego i chciałby pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem swego czasu tapicerkę do motokróweczki. Niby nic - dwa kawałki gąbki, jeden całkiem płaski a drugi lekko profilowany. Dwóch lewych rąk nie mam, ale po tej robocie i jej efektach jestem już przekonany, że podział na tapicerów i resztę świata ma uzasadnienie. Reasumując - nie wygłupiaj się i nie eksperymentuj - na pewno Ci nie wyjdzie tak, jakbys sobie tego życzył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie robienia tapicerki ale w GC, i nie jest to łatwa sprawa. Byłem u dwóch tapicerów we Wrocku i pierwszy sie nie podjął roboty, bo stwierdził, ze ten fotel to jednorazówa - tzn. tapicerka ma podbitkę gąbkową i jest niestety przyklejana do do tych gąbek pod spodem, na których siedzisz. Trzeba to zrywać na ciepło, zrobić co sie ma do zrobienia pod spodem i potem znów kleić, z dodatkową nową warstwą podbitki gąbkowej. Sęk w tym, że jak sie tą część roboty spartoli, to potem zacznie od spodu odłazić i porobią się bąble.

Mnie BARDZO zależało na tych fotelach, więc drugi tapicer podjął wyzwanie, no i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przede wszystkim najlepiej podjedź jeszcze do kilku tapicerów, absolutnie nic nie rób sam, bo sobie tylko kłopotów narobisz. A jak Ci bardzo zależy to sprzedaj tanio fotel komuś do pojeżdżawkowozu, a sobie kup dobry, WRXowe nie są takie drogie w porównaniu do STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno da się to zrobić,kiedyś parę lat temu (ze 10 albo i więcej),robił mi to samo w fiacie dużym z lotniczymi fotelami,tapicer amator i tak pięknie dosztukował gąbkę że normalnie mucha nie siadała,fotel był twardy i równy.To nie wierzę że w dzisiejszych czasach przy obecnej technologi nic nie da się zrobić,kwestia tylko znależć człowieka któremu by się chciało,i tego ci życzę,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...