Jump to content

Wygnieciona gąbka fotela STI


Marcin Kierkus

Recommended Posts

Witajcie. Mam problem w postaci wyniecionej/wykruszonej gąbki fotela kierowcy w moim wrx. Jest to na boczku siedziska. Byłem u tapicera i powiedział kup se pan nowy fotel za dużo roboty. Drugi aj panie ja to mam tyle roboty że pierodłami się nie zajmuję.

Więc postanowiłem sam zadziałać. Czy ktoś miał podobny problem i samodzielnie coś przy tym robił?

 

Foto poglądowe w którym to miejscu. Tam gdzie strzałka czuję, że jest mniej wypełnienia i jak docisnę czuję metal.

 

0702impp12z252b2002suba.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Może ktoś z jest z woj Lubuskiego ew Dolnośląskiego i chciałby pomóc ?

Link to comment
Share on other sites

Robiłem swego czasu tapicerkę do motokróweczki. Niby nic - dwa kawałki gąbki, jeden całkiem płaski a drugi lekko profilowany. Dwóch lewych rąk nie mam, ale po tej robocie i jej efektach jestem już przekonany, że podział na tapicerów i resztę świata ma uzasadnienie. Reasumując - nie wygłupiaj się i nie eksperymentuj - na pewno Ci nie wyjdzie tak, jakbys sobie tego życzył :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie jestem na etapie robienia tapicerki ale w GC, i nie jest to łatwa sprawa. Byłem u dwóch tapicerów we Wrocku i pierwszy sie nie podjął roboty, bo stwierdził, ze ten fotel to jednorazówa - tzn. tapicerka ma podbitkę gąbkową i jest niestety przyklejana do do tych gąbek pod spodem, na których siedzisz. Trzeba to zrywać na ciepło, zrobić co sie ma do zrobienia pod spodem i potem znów kleić, z dodatkową nową warstwą podbitki gąbkowej. Sęk w tym, że jak sie tą część roboty spartoli, to potem zacznie od spodu odłazić i porobią się bąble.

Mnie BARDZO zależało na tych fotelach, więc drugi tapicer podjął wyzwanie, no i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przede wszystkim najlepiej podjedź jeszcze do kilku tapicerów, absolutnie nic nie rób sam, bo sobie tylko kłopotów narobisz. A jak Ci bardzo zależy to sprzedaj tanio fotel komuś do pojeżdżawkowozu, a sobie kup dobry, WRXowe nie są takie drogie w porównaniu do STI.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno da się to zrobić,kiedyś parę lat temu (ze 10 albo i więcej),robił mi to samo w fiacie dużym z lotniczymi fotelami,tapicer amator i tak pięknie dosztukował gąbkę że normalnie mucha nie siadała,fotel był twardy i równy.To nie wierzę że w dzisiejszych czasach przy obecnej technologi nic nie da się zrobić,kwestia tylko znależć człowieka któremu by się chciało,i tego ci życzę,pozdro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...