Jump to content

Układ napędowy

adamsolberg

Recommended Posts

Witam.

Sprawa jest skomplikowana... Zaczynam rozglądać się za napędem. Jest jeszcze w miarę ok, leciutko ruszam, żeby nić nie ukręcić. Wg mechanika z 4t. napęd s-turbo/gt/wrx znosi moce do 240-250 kucy. Stety Forek ma więcej i robi się niebezpiecznie.

Jest koncepcja na napęd od STi- to jedyna słuszna myśl. Może się ktoś orientuje jak to wygląda, czy bez rzeźby pasuje? Cenowo wiem jak jest, bo trzeba cały układ zmieniać. Chyba, że szukać napędu od Forka Stb/STi z UK?

Posiada ktoś wiedzę w tym temacie? Proszę o radę szanownych Forumowiczów.

Pozdrawiam!!!

Witam.

Sprawa jest skomplikowana... Zaczynam rozglądać się za napędem. Jest jeszcze w miarę ok, leciutko ruszam, żeby nić nie ukręcić. Wg mechanika z 4t. napęd s-turbo/gt/wrx znosi moce do 240-250 kucy. Stety Forek ma więcej i robi się niebezpiecznie.

Jest koncepcja na napęd od STi- to jedyna słuszna myśl. Może się ktoś orientuje jak to wygląda, czy bez rzeźby pasuje? Cenowo wiem jak jest, bo trzeba cały układ zmieniać. Chyba, że szukać napędu od Forka Stb/STi z UK?

Posiada ktoś wiedzę w tym temacie? Proszę o radę szanownych Forumowiczów.

Pozdrawiam!!!

przeszczep do forka, zasadniczo niczym sie nie różni od przeszczepu do wrx-a. musisz mieć standartowo, sprzegło z kołem, skrzynie, wał, lewarek zm. b. , dyfer, najlepiej półosie, zwrotnice, hamulce tył , wszystko z sti. Jak pamietam, jedyna jakaś tam trudność większa , to że w idelanym miejscu wychodzi do tunelu lewarek, ale do ogarmięcia bez problemów

• Upvote 1

Yhmm... To dobra wiadomość carfit :D

Dzięki --->Pomuk.

W takim razie trzeba odłożyć trochę zielonych i szukać dawcy. Fajnie, że to potem otwiera nowe możliwości; TD05 i fajna mapa :)

dawce moge Ci pomóc znaleźć :wink: , jak masz wszystkie graty to jeden dzień i gotowe :D

carfit, dzięki. Będę pamiętał i odezwę się jak będę miał $$$ na to. :wink:

Premo, no właśnie słyszałem o tym... W takim razie odpada St/b.

-- 22 sty 2011, o 16:18 --

I wiem, że wydaje się to może dziwne... Łatwiej kupić SI wrx/ albo sti. Ale Forek jest funkcjonalny na co dzień, do tego nie rzuca się w oczy. Wolę poświęcić jemu więcej uwagi, a z czasem się szarpnąć na jakieś GC8 dla towarzystwa Forkowi :)