Skocz do zawartości

wywalilo olej i zmielilo turbine- 2,5xt


jedreck

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i prosze o porade w temacie dziwnego zachowania mojego auta.

po kolei

moj forek ma najechane juz 260 tysi i jak dotad wszystko bylo ok, typowa eksploatacja plus moje widzimisie (laczniki, gumki itepeitede) az tu razu pewnego po malo dynamicznej jezdzie po koszalinie stanalem na swiatlach a tutaj dym z pod maski.

zjazd do pitstopu (zatoczka autobusowa) leb pod maske i widze ze turbina wywalila olej ktory spalajac sie na kolektorze zrobil ze mnie parowoz.

 

i tutaj potrzebuje odpowiedzi dlaczego tenze olej wywalilo i zmielilo (juz jest wyjeta stad wiem) turbine w srodku?

dodam ze do tej pory nie bylo problemow z nadmiernym porzeraniem oliwy (1 ltr na ok 5000 tys), po prostu wypychalo ja przez pokrywy ale to jest raczej zrozumiale przy tym przebiegu.

 

dodam tez ze wczesniej nie bylo zadnych objawow padajacego turbo (jezdzilem wczesniej autami z turbo i mniej wiecej wiem co i jak sie z nimi robi),zadnego spadku mocy, dlawienia czy podobnych rzeczy.

 

bede wdzieczny za podpowiedz.

dzieki

jedreck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w turbinie urwalo lopatke.

turbina nie nadaje sie do naprawy i juz szukam czegos nowego.

troche boje sie tematow typu garet jesli auto ma taki przebieg. zastanawiam sie nad rozlozeniem silnika na czesci-sprawdzenia, ew naprawienia i potem moze troche podlubania.

 

carfit Ty jako osoba majaca bardzo duza wiedze co bys radzil swiezakowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w turbinie urwalo lopatke.

 

to wiem, tylko z której strony ? od strony ssącej czy wydechowej :?:

 

troche boje sie tematow typu garet

nie ma sie czego bac :!: sam widzisz ile Twoja przejechała :!:

 

zastanawiam sie nad rozlozeniem silnika na czesci-sprawdzenia

 

jeśli części turbiny nie wpadły do srodka, to moim zdaniem bez sensu jeśli silnikowi nic nie było , chyba że

potem moze troche podlubania.
to ma wtedy to jakiś sens :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit,

lopatka urwala sie od strony ssacej i nie poleciala dalej bo sie sklinowala w turbinie.

troche przepalonego oleju poszlo w kanal wydechowy i jak go zdjelismy to wszystko w srodku bylo czarne.na szczescie nie dolecialo do katalizatora wiec nie ma raczej ryzyka ze jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...