Skocz do zawartości

Reset programu ECU


zofx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

pytanie brzmi:

 

czy mogl sie zrobic jakis reset programu ecu robiony w vtg po 2 tygodniowym postoju na zdjętej klemie?

 

falują mi obroty na jałowym ( od 800 do 100 obr / min ) i nieraz potrafi zgasąć. przed staniem w garazu tak sie nie dzialo, ewentualnie bardzo zadko

 

teraz kwestja czy to problem jakiegos reseta, czy przepalenia auta czy krokowego czy przepływki

 

help :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał kashmere stawiam na przepływkę. Też tak miałem.

Po resecie kompa (odłączeniu akumulatora) zaczęły się dziać właśnie takie cyrki jak falujące obroty,

przy hamowaniu zdarzało się, że obroty tak spadały, że auto gasło.

Możesz jeszcze sprawdzić (i ew przeczyścić) silniczek krokowy.. ale obstawiam przepływkę.

 

 

 

spróbuj też wprowadzić silnik na 4tyś i potrzymaj ok 10sek. i odpuść do wolnych i tak 3razy, robi się tak żeby komputer nauczył się ustawień,może to pomoże

szczerze przyznam, że nie spotkałem się z takim sposobem na adaptacje komputera.. ale ja się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj też wprowadzić silnik na 4tyś i potrzymaj ok 10sek. i odpuść do wolnych i tak 3razy, robi się tak żeby komputer nauczył się ustawień,może to pomoże

szczerze przyznam, że nie spotkałem się z takim sposobem na adaptacje komputera.. ale ja się nie znam ;)

 

sorry ale nie wyssałem tego z palca,takie wskazówki wyczytałem w auto-data,zalecają to za każdym razem po odłączeniu na dłuższą chwilę akumulatora i to nie tylko w subaru ale w większości aut z komputerem sterującym co nie znaczy że zawsze to musi być pomocne,pozdro i szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...