Skocz do zawartości

Outback; niesmiale pytanie


lisiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie pozdrawiam wszystkich. Stypendiuje w USA i miesiac temu kupilem Outbacka ' 02. Ktos napisal ze po 100k km zrobil przeglad za 5 tys PLN, a u mnie wlasnie wybija 60 k mil. Podzielcie sie, prosze, swoim doswiadczeniem. Robic przeglad (duzy) tutaj - nie mam zaufania do ICH serwisu - czy dopiero jak wroce do Polski czyli 5 - 6 miesiecy. Robiac 1500 mil na miesiac przekrece termin o kilka tys kilometrow. Koszty sa mniej wiecej takie same 9 a szkoda). I jeszcze jedno rozklejac swiatla, czy zmieniac klosze? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrob w USA... tylko wybierz dobre ASO... u nas nie ma dobrego ASO :roll:

Z drugiej strony - i tak masz po gwarancji wiec mozesz zrobic w dowolnym zakladzie, a takich "dobrych" juz jest kilka w Polsce... zalezy skad jestes (w Polsce).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tez trudno o dobre ASO. Jestem w poludniowym teksasie gdzie Suba jest niezbyt popularne. W houston mam dwa duze serwisy. Poza nikt sie w zasadzie nie zna sie na tej marce, tak wiec nie mam za bardzo wyboru. A tak na marginesie jestem spod Wawy i tu mam nadzieje, ze znajde kogos odpowiedzialnego. Dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam wracam, za kilka miesiecy. Na razie to ja inzynierskiej pomocy nie potrzebuje. Tylko wiesz: pierwsze Subaru - pierwsze watpliwosci, czy tarafiony wybor :? . Forum czytam od jakiegos czasu i glowny watek to albo kasa i drogie uslugi, albo klopoty serwisowo - toaletowe. Ale jest to chyba dlatego taz, ze po prostu te sprawy sa zawsze "gorace".

PS. warszawe juz przejzalem, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisiorek, a co ty robisz w Houston? Czy nie kazali wam z tamtad spier....?

Przed wyjazzdem do PL, zrob sobie wycieczke do Colrado. Tam w kazdej wsi jest specjalista od Subaru. Pozatym jest tam co pozwiedzac.

Tak przy okazji, to harmonogram servisow jest tutaj

http://www.subaru.com/owners/schedules/ ... EDULE_2002

Do ASO raczej nie warto jechac, niewiele zrobia a policza Cie od $600 do $700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazali. Pracuje w Texas Medical Center i nie bardzo moglem sie ewakuowac. Kobiete wyslalem do Dallas, nawiasem mowiac tej podrozy nie zapomni do konca zycia. Ja cierpliwie czekalem na katastrofe w szpitalu i .... jajo, nic sie nie stalo.

W colorado i Utah spedzilem 2 tyodnie wakacji. Masz racje co trzeci samochod to Suba. Ja z reszta tez wypozyczylem Outbacka i chyba dlateo nabralem na nieo ochoty. Teraz bede mial zryza jak zabrac to cudo do kraju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przejrzyj to forum (search) http://forums.nasioc.com/forums/forumdisplay.php?f=29 i ewentualnie zapytaj o jakis servis godny polecenia. Lokalni powinni Ci pomoc.

Moj kolega ma takiego Outbacka 2001, kupil 3 letniego z przebiegiem 50k mil, teraz ma juz ponad 90k mil. Jest bardzo zadowolony. Robi przy nim tylko to co sie zepsuje lub zuzyje, czyli prawie nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum.subaru.pl nawet Rita - Fresh News sa :wink:

Nigdy nie myslalem, ze bede bral udzial w takiej zabawie. Zwykle takie newsy ogladalem jak film S-F. Od tej przygody nabieram respektu. Nigdy nie wiesz co cie spotka....

Przeprowadz sie na Floryde, bedziesz mial to regolarnie co roku tak ze trzy razy na sezon. Najwazniejsza jest stabilizacja w zyciu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kris - Jaki OBK Cię interesuje ? Tydzień temu odebrałem OBK 2.5 MY06. MY05 i MY06 praktycznie są identyczne ale europejskie chyba różnią się z wersjami w USA.

 

Mam na oku OBK 05; 2.5; Z tego co oglądałem tutaj to mma trochę osprzętu amerykańskiego. Zresztą furka jest robiona na miejscu w USA; co jest minusem, bo jakoś jankesom nie ufam. To co najważniejsze przypłynęło z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nowy Obk2.5 w stanach jest teraz do wyrwania za $22K. Używane chodzą za $19K (05)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez zwykle Legacy kombi, kolejne $2 tysiace mniej.

 

A powiem Ci Kuba, ze o tym nie pomyslalem. Zaraz wskakuje na neta i porównam. Prawde mowiac Legacy kombi jest raczej rzadki jesli chodzi o autka używane. Ale tak czy inaczej dzięki za wskazówkę. Na marginesie; nie orientujesz się może jakie są zasadnicze różnice między wersją amerykańską i europejską; czy reflektory przednie są symetryczne czy nie w amerykańskiej wersji?

pozrawiam

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jakie sa roznice, i jak ze swiatlami. Podobno sa tez asymetryczne.

Porownanie mozesz zrobic tutaj http://www.carsdirect.com/research/comp ... 60SUC012A0

zwykly Legacy jest tanszy, ale nie ma niektorych rzeczy na ktorych moze Ci zalezec. Na szybko znalazlem brak LSD w tylnym dyfrze i brak automatycznej klimatyzacji, do tego jest inne przelozenie w dyfrach 4.11 vs 3.90, Legacy ma dluzsze biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 2,5 22.000 USD. To jak za darmo. Ja zapłaciłem 135.000 zł. co po dzisiejszym kursie jest ok. 42.720 usd. Oczywiście za nowy w wersji z szybrdachem i kilkoma innymi dodatkami.

Obawiam się, że różnice pojegają nie tylko na światłach. W np. WRX.ach US Spec są również inne hamulce niż w UE. OBK ma inne zawieszenie tzn. samopoziomujące.

Trzeba by się temu dokałdnie przyjrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$22k kosztuje miejscowy golasek. W stanach jest ogromna różnica w cenach. wpływ na to ma wyposażenie no i silnik. Dobrze wyposażony OBK 3.0 to wydatek ok $32k. Różnica więc jest ogromna. Prawdopodobnie w Polsce nie ma takiej rozbieżności w cenach. Poza tym amerykanski OBK ma trochę osprzętu amerykańskiego.

Oglądałem zwykłego Legacy i powiem szczerze niby to samo, ale nie ma już tego czegoś:)

pzdr

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...